ویژگی های بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت

استفاده از بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت اهمیت زیادی در ماندگاری آن دارد. از بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت می توان به رنگ درب ضد سرقت قهوه ای و سفید اشاره کرد.

درب های ضد سرقت از درب های پر فروش و پر کاربرد می باشد. انتخاب رنگ مناسب برای درب های ضد سرقت اهمیت زیادی دارد. با انتخاب بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت می توان به ماندگاری بهتر انواع درب ضد سرقت کمک نمود. از خصوصیات بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت می توان به مقاومت در برابر نم و رطوبت و نیز تابش آفتاب اشاره کرد. از رنگبندی های درب ضد سرقت، درب ضد سرقت قهوه ای و سفید می باشد.

درب ضد سرقت حافظ امنیت ساختمان

یکی از مهم ترین فاکتور ها جهت حفظ ساختمان از دستبرد بهره گیری از درب های استاندارد و با کیفیت می باشد. از بین انواع درب ورودی ساختمان موجود در بازار می توان به درب های ضد سرقت اشاره کرد که در ساخت آن از بهترین مواد اولیه و دانش روز بهره گرفته می شود. درب های ضد سرقت قابلیت نصب در ورودی و بخش های داخلی هر نوع ساختمان اعم از مسکونی، تجاری و اداری را دارد. با توجه به مزایای درب ضد سرقت ، امروزه این درب ها برای محافظت از اکثر ساختمان ها به کار می رود. یکی از دغدغه های خریداران درب های ضد سرقت دریافت این درب ها با رنگبندی زیبا و متناسب با ساختمان می باشد.

نوع رنگ درب ضد سرقت

بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت چیست؟

از آنجا که درب ها نقش اساسی در ظاهر ساختمان دارند از رنگ بندی های متنوع در رنگ آمیزی درب های ضد سرقت استفاده می شود. با نظر به درب های ضد سرقت عرضه شده در بازار می توان چنین نتیجه گرفت که برند های تولید کننده این تجهیزات از دو رنگ کلی قهوه ای و سفید برای رنگ آمیزی درب های ضد سرقت بهره می برند که جزء بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت می باشد.

درب ضد سرقت با رنگ قهوه ای

از نمونه های پرکاربرد درب های ضد سرقت می توان به درب ضد سرقت با رنگ قهوه ای اشاره کرد. با توجه به اینکه رنگ قهوه ای طیف متنوعی را شامل می گردد و با انواع دکوراسیون ساختمان هم خوانی دارد از بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت محسوب می شود. مهم ترین مزیت درب ضد سرقت با رنگ قهوه ای این است که گرد و خاک و آلودگی های روی آن قابل تشخیص نبوده و از این رو عمدتا در فضا های پر رفت و آمد به کار گرفته می شود. در حال حاضر اکثر درب های ورودی ساختمان ها از نوع رنگ درب ضد سرقت با طیف های رنگ قهوه ای می باشد.

نوع رنگ درب ضد سرقت

درب ضد سرقت سفید

از بهترین نوع رنگ درب های ضد سرقت فلزی و چوبی می شود به رنگ سفید اشاره نمود. درب ضد سرقت سفید پس از درب ضد سرقت قهوه ای رنگ در رتبه دوم فروش جای دارد. از آنجا که این رنگ درب ضد سرقت با دکوراسیون داخلی به ویژه مبلمان همخوانی دارد برای بخش های داخلی ساختمان مانند آپارتمان ها، مجموعه های طبقاتی و مراکز اداری به کار می رود. البته باید بدین نکته توجه نمود که احتمال کثیف شدن درب ضد سرقت سفید در مدت طولانی وجود دارد. از بین طیف های رنگی درب های ضد سرقت سفید می توان به درب ضد سرقت سفید طلایی اشاره کرد که با استقبال خریداران روبرو می باشد.

در بین تولیدات دربهای ضد سرقت می توان مدل هایی را مشاهده کرد که به صورت ترکیبی از رنگ قهوه ای سفید می باشد. از دیگر نمونه رنگ های ترکیبی درب های ضد سرقت با رنگ سیاه و سفید است که طرفدار زیادی دارد. از بین دیگر رنگ های مناسب برای درب های ضد سرقت می توان به نوع قرمز شرابی و نارنجی XT اشاره نمود.

نوع رنگ درب ضد سرقت

ویژگی بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت چیست

یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ درب های ضد سرقت این می تواند باشد که بهترین نوع رنگ مورد استفاده برای دربهای ضد سرقت چیست؟ طبق استاندارد های جهانی هر نوع رنگ درب ضد سرقت باید دارای حداقل هایی را در بر گیرد که در ادامه به برخی از این فاکتور ها اشاره می شود.

ماندگاری رنگ درب ضد سرقت

از جمله ویژگی های بهترین نوع درب ضد سرقت می توان به میزان ماندگاری رنگ درب ضد سرقت اشاره کرد. رنگ مناسب درب های ضد سرقت مخصوصا درب هایی که برای ورودی ساختمان ها به کار می رود باید از مقاومت بالا در برابر ضربه و خش برخوردار باشد. از دیگر متغیر های انتخاب نوع رنگ درب ضد سرقت می توان به این موضوع اشاره کرد که رنگ درب ضد سرقت چقدر در برابر رطوبت و تابش نور مقاوم است؟ مقاومت رنگ درب ضد سرقت در برابر تابش آفتاب به ویژه در مناطق گرمسیری اهمیت زیادی دارد. استفاده از رنگ های بی کیفیت در رنگ آمیزی درب های ضد سرقت باعث می شود در طول زمان و با قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم اشعه آفتاب رنگ درب زیبایی و جلای خود را از دست بدهد.

نوع رنگ درب ضد سرقت

هم خوانی با دکوراسیون ساختمان

در بین بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت می توان به هم خوانی این رنگ ها با رنگ فضای مورد نظر اشاره کرد. برای انتخاب نوع رنگ دربهای ضد سرقت چوبی و فلزی باید به رنگبندی چیدمان مکان مورد نظر توجه داشت. هماهنگی رنگ درب ضد سرقت با رنگ کلی ساختمان اهمیت زیادی دارد و به زیباتر شدن نمای ساختمان کمک می کند. همچنین در انتخاب بهترین نوع درب ضد سرقت برای بخش های داخلی ساختمان باید به رنگ آمیزی دیوار و دکوراسیون اتاق ها توجه نمود.

جلوگیری خوردگی و هوازدگی

از دیگر فاکتورهای بهترین نوع درب ضد سرقت مقاومت در برابر خوردگی و هوازدگی می باشد که تاثیر مستقیم در ماندگاری این درب ها دارد. همان طور که می دانید درب ها اعم از درب های ورودی ساختمان و نیز درب های داخل ساختمان در معرض خوردگی و هوازدگی قرار دارند. از این رو در رنگ آمیزی درب های ضد سرقت از جمله درب های ضد سرقت فلزی از رنگ های پودری الکترواستاتیکی استفاده می شود که در برابر خوردگی و هوازدگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

نوع رنگ درب ضد سرقت

مقاومت در برابر نم و رطوبت

ضد آب و ضد رطوبت بودن رنگ درب ضد سرقت فلزی و چوبی از مهم ترین فاکتور ها در این حوزه محسوب می شود. از آنجا که درب خارجی ساختمان ها در معرض تغییرات دمایی قرار دارد باید بهترین نوع رنگ برای درب ضد سرقت ضد آب و آفتاب باشد. درب های ضد سرقت چوبی و نیز فلزی با قرار گرفتن مداوم در معرض رطوبت ممکن است دچار خوردگی و زنگ زدگی بشود. از این رو در رنگ آمیزی درب های ضد سرقت چوبی و فلزی از رنگ های مقاوم در برابر رطوبت و نم استفاده می شود که بر طول عمر درب ضد سرقت می افزاید.

نوع رنگ درب ضد سرقت و اثر آن بر قیمت درب

همان طور که می دانید فاکتور های مختلفی در تعیین قیمت فروش درب های ضد سرقت چوبی و فلزی تاثیر دارد. از جمله فاکتورهای مهم در تعیین قیمت انواع درب از جمله درب های ضد سرقت نوع رنگ به کار رفته در رنگ آمیزی این درب ها می باشد. در حال حاضر برای رنگ آمیزی درب های ضد سرقت چوبی و فلزی از انواع رنگ ها با کیفیت های متنوع بهره گرفته می شود. نوع رنگ مورد استفاده در رنگ آمیزی درب های ضد سرقت در زیبایی و نیز ماندگاری درب ضد سرقت موثر می باشد. از این رو انتخاب نوع رنگ درب ضد سرقت در تعیین قیمت فروش این درب ها تاثیر مستقیم دارد. برای آگاهی از قیمت انواع درب ضد سرقت ترک یا حتی درب ضد سرقت لوکس ایرانی طرح ترک میتوانید وارد صفحات لینک شده شوید.

نحوه رنگ آمیزی درب های ضد سرقت

در کنار استفاده از بهترین نوع رنگ درب ضد سرقت نحوه رنگ آمیزی درب های ضد سرقت نیز اهمیت زیادی دارد. رنگ آمیزی درب های ضد سرقت مانند سایر درب ها بوده و با کمی دقت و خلاقیت می توان به بهترین نحو رنگ آمیزی این درب ها را انجام داد. اولین نکته در رنگ آمیزی درب ضد سرقت پاکسازی درب از هر گونه آلودگی و گرد و غبار می باشد. از مراحل اصلی رنگ آمیزی درب ضد سرقت صاف و یکنواخت کردن سطح درب با استفاده از سمباده است. در صورت انتخاب یک رنگ برای رنگ کردن درب ضد سرقت دو سه بار تمامی سطح در با استفاده از قلم مو رنگ آمیزی می شود.

رنگ کردن درب های ضد سرقت به صورت ترکیبی و دو رنگ نیاز به دقت و حوصله دارد. در این روش ابتدا تمام سطح درب به شکل یکنواخت توسط رنگ اول به صورت چندین باره رنگ آمیزی می شود. برای استفاده از رنگ دوم باید قسمت هایی که باید رنگ اولی را داشته باشد با چسب کاغذی پوشیده شود. پس از رنگ آمیزی قسمت های مورد نظر با رنگ دوم و خشک شدن رنگ چسب های کاغذی با دقت جدا می گردد. در نهایت برای زیباتر شدن کار رنگ آمیزی درب های ضد سرقت از براق کننده درب استفاده می شود.

رنگ در ورودی خانه

رنگ در ورودی معمولی خانه معمولاً با نظر طراح ساختمان تهیه می‌شود و می‌تواند از نوع لاتکس، روغنی، اپوکسی، اکریلیک و... باشد اما موضوع در مورد درب ورودی ضد سرقت متفاوت است. رنگ درب ورودی ساختمان بستگی به جنس این محصول دارد. اگر رویه درب، فلزی باشد، معمولاً از رنگ‌های الکترواستاتیک استفاده می‌شود. زیرا رنگ الکترواستاتیک در شرایط آب و هوایی مختلف ثبات و مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد. اگر جنس رویه این محصول از ام دی اف باشد و رنگ درب ورودی آپارتمان سفید، طوسی و یا مشکی در نظر گرفته شود، می‌توان از رنگ پوششی پلی یورتان استفاده کرد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که می‌توان برای رویه ام دی اف از روکش PVC نیز بهره برد. پی وی سی دارای تنوع رنگ بسیار گسترده‌ای است.

بهترین رنگ برای درب ورودی آپارتمان

همان‌طور که متوجه شدید، بهترین رنگ برای درب ورودی آپارتمان، محصولی است که در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مانند بارش برف و باران و تابش شدید نور خورشید مقاومت بالایی از خود نشان دهد. به همین منظور بر اساس جنس درب ورودی، می‌توان از رنگ‌های با کیفیت مانند الکترواستاتیک و پلی یورتان بهره برد.

    ثبت نظر