هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال

اتاق سرور یا مرکز داده‌ یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک سازمان محسوب می‌شود. از این قسمت برای نگهداری سرور، روتر و سوییچ استفاده خواهد شد. از آنجا که اطلاعاتی محرمانه و سرّی در آن وجود دارد، همواره به هوشمند سازی آن توصیه می‌شود. با هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال صاحبان کسب و کار دیگر نگران احتمال سرقت از این محل نخواهند بود زیرا این فضا به خوبی ایمن خواهد شد. فروشگاه دژ که تولید کنندۀ انواع درب ضد سرقت است و انواع بسیاری از محصولات وارداتی را نیز عرضه می‌کند، در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این موضوع ارائه خواهد داد.

خدمات هوشمند سازی اتاق سرور

اگر بخواهیم از خدمات هوشمند سازی اتاق سرور بگوییم، ابتدا باید به انواع مختلف قفل هوشمند یا دیجیتال اشاره کنیم. نوع اثر انگشت همان مدلی است که اسکنر شناسایی اثر انگشت دارد. این مدل که با اثر انگشت کاربر باز خواهد شد، از امنیت بالایی برخوردار است. قفل دیجیتال کارتی همان نوعی است که در آن برای باز کردن درب به جای کلید، از کارت استفاده می‌شود. نوع دیگر، قفل دیجیتال رمزی است که کاربر فقط با ارائه رمز ورودی قادر به باز کردن درب خواهد بود. قفل دیجیتال تشخیص چهره اتاق سرور هم درب را فقط با تشخیص چهرۀ کاربر باز می‌کند برای باز کردن آن باید در فاصله مناسبی از درب ایستاد. در این مدل نیازی به لمس قفل نخواهد بود. بعضی از قفل‌های هوشمند از چند مدل به صورت هم‌زمان بهره می‌برند؛ به عنوان مثال با کلید، کارت، اثر انگشت و رمز ورودی کار می‌کنند.
اما استفاده از هر کدام از این انواع چه خدماتی را به صاحبان کسب و کار ارائه می‌دهد؟ امنیت بسیار بالا مهم‌ترین آنها است. قفل هوشمند اتاق سرور از هر مدلی که باشد، به صاحبان کسب و کار این دسترسی را می‌دهد که به راحتی در راستای بالا بردن امنیت این فضا، ورود و خروج افراد را کنترل کنند و از آن محیط و تجهیزات آنجا به خوبی مراقبت کنند. دسترسی بدون کلید نیز بسیار مهم است که این محصول در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتالمزایای هوشمند سازی اتاق سرور

حالا باید بدانیم که هوشمند سازی این اتاق چه مزایایی در پی خواهد داشت؟ سرورها به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند و سرویس می‌دهند پس حتماً باید امنیت بالایی را برای این محل در نظر گرفت. هوشمند سازی این بخش به کاربر کمک خواهد کرد که با استفاده از تلفن همراه بتواند تمام تجهیزات موجود در این اتاق را کنترل کند و آلارم‌های هشدار را نیز دریافت نماید. وقتی از قفل دیجیتال استفاده می‌کنید، می‌توانید خیلی ساده رفت و آمدها را بررسی نمایید. از دیگر مزایای هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال می‌توان به سیستم آلارم هشدار، کنترل از راه دور، استفاده از بانک اطلاعاتی، تعیین محدودۀ زمانی، روشن کردن و خاموش کردن سیستم اضطراری اشاره کرد.

اهمیت استفاده از قفل هوشمند در اتاق سرور

اهمیت استفاده از قفل هوشمند در اتاق سرور آنجایی مشخص خواهد شد که شما به امنیت این فضا اطمینان کامل خواهید داشت. با این محصول می‌توان به درستی و به خوبی از این فضا یعنی مرکز دیتا محافظت و نگهداری کنید. وارد شدن و خارج شدن افراد با این کالا قابل کنترل خواهد بود. قابلیتی در محصول وجود دارد که با آن می‌توان به سیستم‌های هوشمند سازی متصل شد و این موضوع اهمیت زیادی دارد. پس با توجه به این موارد، امنیت کاملی برقرار خواهد شد.

هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتالمزایای استفاده از قفل دیجیتال درب اتاق سرور

اما این کالا علاوه بر اینکه دسترسی داشتن از طرق مختلف بدون کلید را فراهم می‌کند و در حفظ امنیت این بخش کمک شایانی می‌‌کند، مزایای دیگری نیز دارد. سنسورهایی مانند سنسور ضد رطوبت، ضد دود و ضد حریق در آن تعبیه شده است. اتصال آن به سیستم‌های هوشمند امکان‌پذیر است. قابلیت اتصال به سیستم تهویه نیز از قابلیت‌های این قفل‌ها می‌باشد. اطلاعات وارد شدن و خارج شدن تمام افراد به اتاق سرور را ذخیره خواهد کرد. مدیر مجموعه و یا افرادی که مسئول این قسمت هستند، می‌تواند به راحتی از راه دور این اتاق را کنترل کنند. علاوه بر تمامی این‌ها باید بدانید که این کالا ظاهری بسیار زیبا دارد و با طراحیِ شیک و مدرنی ساخته می‌شود.

دژ درب و قفل دیجیتال

امکانات و تجهیزات بسیاری هستند که وجود آنها برای هوشمند سازی اتاق سرور لازم خواهد بود. سیستم کنترل دما، سیستم تهویۀ مناسب، آلارم هشدار، قفل دیجیتال و... برخی از این موارد هستند. اما به نظر می‌رسد وجود قفلی با امنیت بسیار بالا که دسترسی این اتاق را برای افراد متفرقه غیرممکن کند، از سایز تجهیزات مهم‌تر خواهد بود. به فروشگاه اینترنتی دژ درب مراجعه نمایید و به خرید درب ضد سرقت , خرید درب ضد سرقت ایرانی, قفل دیجیتال یا هوشمند با کیفیت بالا و برندهای معتبر بپردازید. برای انتخاب و خرید این محصول کافی است با کارشناسان دژ تماس بگیرید تا با توجه به شرایط مرکز داده‌ها، بهترین، با کیفیت‌ترین و مدرن‌ترین انواع این محصول را به شما پیشنهاد دهند. کارشناسان این مجموعه پاسخ‌گوی تمامی سوالات شما دوستان گرامی خواهند بود تا در نهایت انتخاب درست و خریدی مناسب داشته باشید. 

    ثبت نظر