مقالات

راهنمای خرید درب اتاق سرور

راهنمای خرید درب اتاق سرور

راهنمای خرید درب اتاق سرور

درب اتاق سرور محصولی است که امنیت بسیار بالایی به این بخش یعنی اتاق سرور خواهد داد. اتاق سرور در شرکت‌ها و سازمان‌ها، یک قسمت بسیار مهم محسوب می‌شود. در واقع سرورها در آنجا قرار دارند و اطلاعات محرمانه‌ای در آن نگهداری خواهند شد. به همین منظور دربی که برای این اتاق در نظر گرفته می‌شود، باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد. یکی از برترین تولید کنندگان انواع درب در کشور محسوب می‌شود راهنمای خرید این محصول را به شما ارائه خواهد کرد.

ویژگی‌های درب اتاق سرور

حفاظت از این فضا اهمیت زیادی دارد. بنابراین درب اتاق سرور باید طوری طراحی شود که امنیت بسیار بالایی به این محیط بخشد. این محصول باید به صورتی ساخته شود که افراد متفرقه نتوانند وارد اتاق سرور شوند. پس حتماً باید متریال و جنس آن و قفل‌هایی که در آن به کار می‌رود، از نوع ضد سرقت باشد. یعنی می‌توانیم بگوییم ویژگی‌های درب اتاق سرور تقریبا شبیه به در ضد سرقت خواهد بود. مقاومت بالا در برابر شکست، فشار، تخریب، اهرم کردن و البته ضد حریق بودن آن از ویژگی‌های بارز این محصول به شمار می‌آیند.
حتماً باید به این موضوع اشاره کنیم که این درب باید به صورتی ساخته شود که بتواند تا ۸۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل کرده و بتواند تا حدود ۲ ساعت از ورود آتش به اتاق سرور جلوگیری کند. حتماً متوجه شده‌اید که این‌ها بخشی از درب ضد حریق نیز هستند. در طراحی به اتاق سرور این مورد نیز باید رعایت شود که درب حتماً به سمت بیرون باز شود. این‌گونه اگر در آن شرکت یا سازمان آتش سوزی رخ دهد و فردی در اتاق سرور باشد، امکان فرار از آن محل و خارج شدن از آن اتاق را خواهد داشت. از ویژگی‌های دیگر این محصول می‌توانیم به ابعاد آن اشاره کنیم. ابعاد استانداردی که در شرکت دژ برای درب اتاق سرور در نظر گرفته شده است ۱۱۰ در ۲۱۰ سانتی‌متر و یا ۱۰۵ در 210 سانتی‌متر می‌باشد.

ویژگی‌های درب اتاق سرور

انواع درب اتاق سرور

این محصول به دو صورت کشویی و لولایی تولید می‌شود. قطعاً مدل لولایی مقاومت بسیار بالایی دارد و مانند سایر درب‌های معمولی باز و بسته می‌شود. از نام نوع کشویی مشخص است که این درب روی یک ریل حرکت خواهد کرد و با حرکت آن به سمت چپ و راست باز و بسته خواهد شد. نوع لولایی کاربرد بیشتری دارند اما در محیطی که فضای کافی برای باز و بسته شدن این محصول وجود نداشته باشد، از انواع کشویی استفاده خواهد شد.

درب شیشه‌ای اتاق سرور

درب اتاق سرور می‌تواند به صورت شیشه‌ای تولید شود. البته باید این را بدانید برای اینکه دید افراد به این اتاق محدود شود معمولا در این محصول از شیشه مات استفاده خواهد شد. این نوع درب شیشه‌ای اتاق سرور برای کنترل دما مناسب خواهد بود و تا حدی عایق صدا و حرارت نیز می‌باشد.

درب استیل اتاق سرور

از آنجا که همواره توصیه می‌شود درب اتاق سرور باید ضد حریق نیز باشد، بهتر است از جنسی ساخته شود که در برابر آتش دوام بیاورد و مقاومت بالایی از خود نشان دهد. از جنس‌هایی که برای ساخت آن استفاده می‌شود استیل است. زیرا این جنس هم در برابر حریق مقاوم است و هم کیفیت بالایی خواهد داشت و در برابر ضرب و تخریب نیز دوام خواهد آورد.

درب استیل اتاق سرور

قفل درب اتاق سرور

درست است که هنگام خرید این محصول باید به جنس آن دقت کنید، اما باید بدانید نوع قفل درب اتاق سرور نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. ابتدا این را بدانید که می‌توانید با قفل دیجیتال خیال خود را راحت کنید. از آنجا که در این محل اطلاعات محرمانه وجود دارد و برای نگهداری سرور از آن استفاده خواهد شد، بهترین قفلی که می‌توانید روی آن نصب کنید قفل هوشمند یا دیجیتال است. این محصول انواع مختلفی دارد. قفل هوشمند اثر انگشتی، رمزدار، کارتی، تشخیص چهره برخی از این انواع هستند که می‌توانند برای هوشمند سازی اتاق سرور به کار روند.

خرید درب اتاق سرور دژ

شرکت دژ یکی از بهترین تولید کنندگان انواع مختلف درب در تهران و کشور به شمار می‌آید. این مجموعه انواع درب‌های ضد سرقت، ضد حریق، ورودی ساختمان، درب داخلی و درب اتاق سرور را تولید و عرضه می‌کند. شما امکان سفارش‌سازی محصول مورد نظر خود را نیز در ابعاد، جنس و طرح دلخواهتان خواهید داشت. لازم به ذکر است که شرکت دژ، انواع وارداتی درب‌ها و قفل‌ها را نیز به مشتریان گرامی خود ارائه خواهد داد. این محصولات وارداتی غالباً ترک هستند و دارای برندهای مطرح و معتبری می‌باشند. قیمت درب اتاق سرور و اطلاعات کامل محصولات را از کارشناسان مجموعه دژ بخواهید. به وب‌سایت دژ درب‌ مراجعه نمایید و از انواع محصولات این مجموعه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *