مقالات

ابعاد درب ضد سرقت وارداتی و ایرانی

اندازه درب های ضد سرقت

 در ضد سرقت که در اوایل سال ۱۳۸۰ وارد ایران شد طرح های ساده داشته اما امروزه این درب ها در مدل ها و انواع مختلف تولید می شود. حال در خصوص عرض و ابعاد درب ضد سرقت باید بدانید به طور کلی این ابعاد بسته به نوع درب متفاوت می باشد. مثلاً باید توجه داشته باشید ابعاد استاندارد درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی تفاوت ‌هایی دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی

نوع درب ضد سرقتابعاد درب ضد سرقت
درب ضد سرقت ایرانی تک لنگه۱۰۵×۲۱۰ سانتیمتر
۱۱۰×۲۱۰ سانتیمتر
ابعاد سفارشی
درب ضد سرقت ایرانی دو لنگه۲۰۰ ×۲۲۰ سانتیمتر
ابعاد سفارشی
درب ضد سرقت ایرانی یک و نیم لنگه۱۴۵×۲۱۰ سانتیمتر
۱۵۰×۲۱۰ سانتیمتر
ابعاد سفارشی
درب ضد سرقت ترک تک لنگه۱۱۵×۲۱۵ سانتیمتر
درب ضد سرقت چینی تک لنگه۱۰۵×۲۱۰ سانتیمتر
درب ضد سرقت چینی یک و نیم لنگه

۱۲۰×۲۱۰ سانتیمتر

درب های ضد سرقت جزو آن دسته از درب های ایمنی بوده که امروزه استفاده از آن بسیار رونق پیدا کرده است زیرا همواره یکی از نیازهای انسان آرامش و امنیت بوده که طبیعتاً استفاده از این درب ها در ساختمان ها امنیت را تا حد زیادی بالا می برد. حال در این جا سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید در خصوص ابعاد درب ضد سرقت می باشد. در این خصوص لازم است توجه داشته باشید که اولین درب های ایمنی که ساخت کشور چین بود و وارد ایران شد، ابعادی حدود ۲۱۰ در ۱۰۵ سانتی متر داشته از آنجایی که اکثر شرکت های وارد کننده دربهای ضد سرقت را با همین ابعاد وارد می‌ کردند در نتیجه همین ابعاد مد نظر پیمانکاران و سازندگان قرار گرفت.

این سازندگان برای فریم استاندارد درب ضد سرقت اندازه ۲۱۱ در ۱۰۶ سانتی متر را در نظر می‌ گرفتند زیرا حدود یک سانت بادخور نیاز می باشد. پس از گذشت زمان شرکت های ایرانی نیز اقدام به ساخت درب های ضد سرقت با همین اندازه نمودند اما کم کم بعضی از شرکت ‌ها این درب ها را با ابعاد بزرگتر نیز تولید کردند. به طوری که از جمله متداول ‌ترین ابعاد درب ضد سرقت می‌توان به ابعاد ۲۱۰ در ۱۱۰ و یا ۲۱۵ در ۱۱۵ سانت اشاره نمود.

ساخت سفارشی درب ضد سرقت در ابعاد بزرگتر

اگرچه گفته شد که عرض درب ضد سرقت و طول آن معمولاً یک اندازه متداول می باشد اما در بعضی از مواقع افراد با توجه به بنای مد نظر تمایل به ساخت سفارشی این درب ها در ابعاد بزرگ تر دارند که طبیعتاً ساخت درب ضد سرقت سفارشی می ‌تواند در قیمت آن تاثیر بگذارد. با این حال هنگامی که شما بخواهید این درب ها را متناسب با فضای مدنظرتان بزرگتر از حد مجاز سفارش دهید باید این اندازه را به درستی گرفته و به سازندگان آن ارائه دهید. با تمام این موارد دقت داشته باشید حتی در ساخت دربهای ضد سرقت سفارشی عرض درب ضد سرقت نباید از ۱۲۰ سانتی متر بیشتر باشد و در صورتی که افراد بخواهند از عرض درب ضد سرقت بیشتری استفاده کنند باید اقدام به سفارش درب ضد سرقت یک و نیم لنگه یا دو لنگه نمایند.

عرض درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت موجود در بازار در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. عرض درب ضد سرقت ترک می‌تواند ۱۱۵ یا ۱۲۰ سانتی‌متر باشد. در این حالت بازشوی مفید درب ضد سرقت ترک حدود ۱۰۰ سانتی‌متر خواهد بود. عرض درب ضد سرقت ایرانی به صورت استاندارد ۱۰۵ سانتی‌متر یا ۱۱۰ سانتی‌متر است. بازشوی درب ضد سرقتی که ۱۰۵ سانتی‌متر عرض دارد، حدود ۹۰ سانتی‌متر خواهد بود و بازشو درب ضد سرقتی که ۱۱۰ سانتی‌متر عرض دارد، حدود ۹۵ سانتی‌متر است. نوع دیگری از درب‌های ضد سرقت، درب چینی است. درب ضد سرقت چینی با ۱۰۵ سانتی‌متر عرض ساخته می‌شود که بازشوی استاندارد آن حدود ۹۰ سانتی‌متر می‌باشد.

عرض درب ضد سرقت ایرانی

به طور کلی باید بدانید ابعاد استاندارد درب های ضد سرقت ایرانی نیز با توجه به تولید کننده های مختلف متفاوت می‌ باشد به طوری که بعضی از این درب ها که در ایران تولید می شود دارای ابعاد مفید بازشو ۲۰۰ در ۹۰ می باشد. همچنین عرض درب ضد سرقت ایرانی قابلیت ساخت تا ۱۱۰ سانتیمتر را هم دارد. از این رو می‌توان براحتی این اقدام به سفارشی سازی این درب ها نمود که این مسئله جزو مزیت های درب ضد سرقت ایرانی نسبت به دیگر درب های وارداتی به شمار می رود.

ابعاد-درب-ضد-سرقت-1

عرض درب ضد سرقت چینی

همانطور که پیشتر هم ذکر شد در ابعاد درب های ضد سرقت چینی رایج ترین سایز درب ضد سرقت در ابعاد ۲۱۰ در ۱۰۵ سانتی متر می باشد. البته ابعاد ۲۱۰ و ۱۲۰ سانتیمتر نیز وجود دارد که این درب ها در دسته درهای یک و نیم لنگ قرار می ‌گیرد. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که چرا  اگر عرض درب ضد سرقت چینی ۱۰۵ سانتی متر باشد بیشتر مورد استقبال قرار می ‌گیرد، به طور کلی باید بدانید از آنجایی که ابعاد استاندارد ورودی برای یک واحد آپارتمان ۹۰ سانتیمتر است و درب ضد سرقت با ابعاد ۲۱۰ در ۱۰۵ سانتی متر نیز ورودی مفیدی معادل ۹۱ سانتی متر را دارا می باشد پس طبیعتاً این نوع درب بسیار پرفروش است.

درب-ضد-سرقت-چینی-239x300

حداقل عرض درب ورودی ساختمان

درب ورودی ساختمان معمولاً به صورت دو لنگه ساخته می‌شود که دارای ابعاد مختلفی است. درب ورودی ساختمان با ابعاد ۲۰۰ در ۲۳۲ سانتی‌متر، ۲۵۶ در ۲۳۲ سانتی‌متر و ۳۵۶ در ۲۳۲ سانتی‌متر ساخته می‌شود. همان‌طور که متوجه شدید ارتفاع تمامی این درب‌ها ۲۳۲ سانتی‌متر هستند و ابعاد آنها فقط در عرض با یکدیگر متفاوت است. حداقل عرض درب ورودی ساختمان در مدل‌های تک لنگه 120 سانتی‌متر و در مدل دو لنگه 200 سانتی‌متر است. شرکت دژ درب، انواع درب ورودی ساختمان را سفارش‌سازی می‌کند و شما دوستان گرامی می‌توانید این محصول را متناسب با ابعاد مورد نیاز محل نصب، سفارش دهید‌.

ارتفاع درب ضد سرقت

حال که عرض درب‌های ضد سرقت انواع ترک ایرانی و چینی را می‌دانید بهتر است بدانید که این محصولات در چه ارتفاعی ساخته می‌شوند. درب ضد سرقت ترک ارتفاع ۲۱۵ سانتی‌متری دارد. درب ضد سرقت ایرانی در حالت استاندارد با ارتفاع ۲۱۰ سانتی‌متر ساخته می‌شود. درب ضد سرقت چینی نیز ارتفاع ۲۱۰ سانتی‌متری دارد.

با وجود این امر می‌توان گفت ابعاد درب های این شرکت سازنده، بسیار نزدیک به در های ضد سرقت ترک می باشد. از دیگر برندهای تولید کننده درب ضد سرقت اروپایی شرکت گلدن دور بوده که دارای بازشو مفید و ابعاد ۲۰۶ در ۹۵ سانتیمتر می باشد این اندازه نسبت به شرکت اوکی بزرگتر بوده است. اما برند pd secure  دیگر برند تولید کننده درب های مرغوب اروپایی می باشد. در این شرکت عرض درب ضد سرقت در ابعاد ۲۱۶ در ۱۶۰ سانتی متر بوده که ابعاد آن نسبت به محصولات دیگر شرکت ها کمی بزرگتر است.

ابعاد درب ضد سرقت ترک اصل

درب ضد سرقت ترک به دلیل کیفیت بالایی و مطلوبی که دارد، بسیار پرطرفدار و محبوب است. معمولاً توصیه می‌شود که هنگام خرید درب ضد سرقت باید به نکاتی مانند استراکچر محکم، مقاومت، وجود یراق‌ آلات با کیفیت روی محصول، ظاهر شیک، قفل‌ های ایمن و وجود عایق صوتی و حرارتی توجه کنیم. حتی در مورد مدل‌های ترک توجه به برند آن نیز لازم است. اما قبل از هر چیز باید این را در نظر بگیریم که سایز و ابعاد درب ضد سرقت ترک اصل با محل نصب همخوانی داشته باشد. پس باید بدانیم که ابعاد آن در حالت استاندارد چقدر است. در حقیقت این کالا به صورت تک لنگه در چند سایز تولید می‌شود. ارتفاع این درب می تواند 215 سانتی متر و عرض آن 115 سانتی‌ متر باشد. ابعاد درب ضد سرقت ترک اصل در مدل‌های دیگر معمولاً 220 در 120 سانتی متر و 215 در 120 سانتی متر هستند.

درب-ضد-سرقت-ترک

اندازه استاندارد درب ضد سرقت اروپایی

و اما علاوه بر آنچه باید از دیگر کشورهای بزرگ تولید کننده دربهای ضد سرقت، کشورهای اروپایی چون ایتالیا و فرانسه می باشد که همواره جدیدترین و مدرن ترین درب ها را روانه بازار می ‌کنند. حال در خصوص عرض استاندارد درب های ضد سرقت اروپایی باید بدانید به طور کلی شرکت های مختلفی که در این کشورها اقدام به تولید و ارائه درب ضد سرقت می کنند محصولات خود را در اندازه ها و ابعاد متفاوتی در نظر گرفته و به طور کلی می‌توان گفت اندازه ثابت و مشخصی ندارد. مثلاً در خصوص ابعاد درب های ضد سرقت ایتالیایی برند okey  باید بدانید که این درب ها دارای بازشو مفید و طول و عرض ۲۰۵ در ۹۲ سانتی متر می باشد که اندازه پشت تا پشت درب ۲۱۳ در ۱۰۸ سانتی متر است.

با وجود این امر می‌توان گفت ابعاد درب های این شرکت سازنده، بسیار نزدیک به در های ضد سرقت ترک می باشد. از دیگر برندهای تولید کننده درب ضد سرقت اروپایی شرکت گلدن دور بوده که دارای بازشو مفید و ابعاد ۲۰۶ در ۹۵ سانتیمتر می باشد این اندازه نسبت به شرکت اوکی بزرگتر بوده است. اما برند pd secure  دیگر برند تولید کننده درب های مرغوب اروپایی می باشد. در این شرکت عرض درب ضد سرقت در ابعاد ۲۱۶ در ۱۶۰ سانتی متر بوده که ابعاد آن نسبت به محصولات دیگر شرکت ها کمی بزرگتر است.

ابعاد استاندارد درب های ضد سرقت دو لنگه

همانطور که میدانید طبیعتاً عرض درب ضد سرقت دو لنگه و درب ضد سرقت یک لنگه با یکدیگر تفاوت هایی دارد مثلاً باید بدانید ابعاد درب ضد سرقت برای دربهای ضد سرقت دو لنگه نهایتا تا دو متر بوده و اگر شما بخواهید از درب ضد سرقت دو لنگه را از این مقدار بیشتر کنید باید ساخت سفارشی را مد نظر قرار دهید که در این صورت طبیعتاً قیمت ابعاد سفارشی درب ضد سرقت نسبت به قیمت ابعاد استاندارد درب ضد سرقت بیشتر خواهد بود. از طرفی برای نصب دربهای ضد سرقت دو لنگه سفارشی نیاز است که از افراد مجرب کمک گرفته شود زیرا این امر کمی دشوار می باشد. البته باید توجه داشته باشید که ارتفاع درب های ضد سرقت دو لنگه و یک لنگ تفاوتی با یکدیگر ندارد و در صورتی که خودتان تمایل به سفارشی‌سازی ارتفاع درب ضد سرقت داشته باشید این اندازه بزرگ تر خواهد شد.

درب-ضد-سرقت-دو-لنگه-233x300

ابعاد استاندارد درب ورودی واحد

درب ضد سرقت ترک در دو نوع استاندارد ۱۱۵ در ۲۱۵ سانتی‌متر و ۱۲۰ در ۲۱۵ سانتی‌متر ساخته می‌شود که بازشوی مفید آن ۱۰۰ سانتی‌متر است. درب ضد سرقت چینی در حالت استاندارد ۱۰۵ در ۲۱۰ سانتی‌متر ساخته می‌شود و بازشوی مفید آن ۹۰ سانتی‌متر می‌باشد‌. ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ایرانی ۱۰۵ در ۲۱۰ سانتی متر با بازشوی مفید ۹۰ سانتی متر و ۱۱۰ در ۲۱۰ سانتی‌متر با بازشوی مفید ۹۵ سانتی‌متر است.

لازم به ذکر است که بازشوی مفید استاندارد در دنیا حدود ۹۰ سانتی‌متر می‌باشد. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که درب ضد سرقت ایرانی قابل سفارش سازی نیز می‌باشد. ابعاد قابل سفارش سازی درب ضد سرقت ایرانی در نوع تک لنگه می‌توانند دارای عرض ۹۷ تا ۱۲۰ سانتی‌متر باشند که بازشوی مفید آنها حدود ۸۲ سانتی‌متر خواهد بود.

نکات مهم در اندازه گیری طول و عرض درب ضد سرقت

اما پس از آن چه در خصوص عرض درب ضد سرقت و طول و ارتفاع این درب ها مواردی بیان شد لازم است بدانید اگر شما بخواهید شخصا اندازه چهارچوب درب ضد سرقت را بگیرید باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. البته بهتر است این کار را به  متخصصان بسپارید زیرا اندازه گیری این درب ها پیچیدگی های خاصی داشته و در صورتی که به اشتباه انجام گیرد مشکلاتی به وجود خواهد آورد. اما دقت داشته باشید برای اندازه گیری این درب ها لازم است بعد از اتمام کف و دیوارها اقدام نموده زیرا ارتفاع کف و عرض دیوار به شدت در اندازه نهایی ارتفاع این درها تأثیر می‌گذارد. همچنین باید به اندازه شکاف بین درب و چهارچوب دقت نموده به طوریکه این فضا باید به درستی توسط فوم پوشش داده شود و هرچه این همه فاصله کمتر باشد عایق بهتری در برابر صدا و گرما خواهد بود.

از طرفی دقت داشته باشید که باید میلی متر اندازه بگیرید یعنی باید تمامی ابعاد را به میلی اندازه زده و عرض های شکاف را در اطراف محیط در نظر بگیرید. درب شما باید مستطیل باشد یعنی زاویه داخلی ۹۰ درجه داشته و همچنین دو قطر را اندازه گرفته و مقایسه کنید. در صورتی که نیاز به ساخت سفارشی درب ضد سرقت داشتید حتی الامکان از ۲۳۰ تا ۱۱۰ سانتیمتر این اندازه نباید بیشتر شود زیرا در غیر این صورت موجب سنگینی ‌در و افتادگی آن شده و بعد از مدتی مشکلاتی را به همراه خواهد داشت

سوالات پر تکرار ابعاد درب ضد سرقت

  • ابعاد استاندارد درب ضد سرقت تک لنگه  چیست ؟

سایز استاندارد درب ضد سرقت ایرانی  ۲۱۰ در۱۱۰ سانتی متر و  ۲۱۰ در ۱۰۵ سانتیمتر  میباشد. ابعاد درب ضد سرقت ترک  ۲۱۵ در ۱۱۵ سانتیمتر  و درب ضد سرقت چینی  ۲۱۰ در ۱۰۵ سانتیمتر میباشد.

  • عرض استاندارد درب ضد سرقت  دو لنگه چیست؟

عرض ابعاد درب ضد سرقت برای دربهای ضد سرقت دو لنگه نهایتا تا دو متر بوده و اگر شما بخواهید از درب ضد سرقت دو لنگه را از این مقدار بیشتر کنید باید ساخت سفارشی را مد نظر قرار دهید.

  • آیا میتوان درب ضد سرقت در سایزهای دلخواه سفارش داد؟

 درب های ضد سرقت ایرانی و ترک قابل  تولید و ساخت سفارشی طبق ابعاد درخواستی مشتریان  می باشد.

  • آبا برای سفارش درب ضد سرقت در ابعاد دلخواه ، باید خودم محل نصب را اندازه گیری کنم؟

 دژ درب پیشنهاد میدهد برای اندازه گیری دقیق محل نصب درب ضد سرقت و جلوگیری از اشتباه در محاسبات بهتر است کارشناسان ما محل نصب درب را اندازه گیری نمایند. البته این سرویس برای مشتریان دژ درب رایگان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *