مقالات

ساخت سفارشی درب ضد سرقت

ساخت درب ضد سرقت

درب ضد سرقت سفارشی امکان تولید در هر سایز رنگ و طرح را دارا می باشد درب ضد سرقت سفارشی دژ دارای قفل مرکزی چارچوب ضد دیلم و امکانات دیگر می باشد.

امروزه خرید در ضد سرقت و استفاده از آن در سازه های مختلف برای ممانعت از سرقت و ورود سارقان به منازل به امری عادی تبدیل شده است. اما استفاده از این درب ها به مصرف کنندگان اطمینان کامل را نمی دهد. برای همین افراد اقدام به استفاده از درب ضد سرقت سفارشی می نمایند. این درب ها دارای آبشن های بیشتر و امنیت بالاتری هستند.

درب ضد سرقت

با افزایش درصد سرقت از منازل استفاده از درب های ضد سرقت برای بیشتر منازل به امری بدیهی و لازم تبدیل شده است. این درب ها دارای امکانات بیشتری هستند و سارقان را برای سرقت دچار مشکل می کنند. از امکانات این درب ها می توان به عدم تخریب، دستکاری، اهرم نمودن قفل و… اشاره نمود.

با تمام این امکانات بازهم نمی توان به این درب ها اطمینان صد در صدی داشت و امکان سرقت هنوز از بین نرفته است. برای همین مصرف کنندگان اقدام به استفاده از درب ضد سرقت سفارشی و حتی ساخت درب ضد سرقت سفارشی می نمایند تا در کنار بالا بردن امنیت بتوانند در صورت نیاز حفظ هارمونی درب منزل خود با دیگر درب های همسایگان را داشته باشند.

این درب ها علاوه بر امکانات درب های ضد سرقت معمولی دارای آبشن های ویژه ای هستند که امکان دزدی را در آن ها تا مقدار زیادی کاهش می دهد.  

درب های ضد سرقت

ساخت چهارچوب درب ضد سرقت

درب ضد سرقت تولید دژ دارای چهارچوب ضد دیلم و بسیار مقاومی است که از اهرم شدن درب جلوگیری می‌کند. در ساخت چهارچوب درب ضد سرقت معمولاً از ورق فلزی فرم داده شده استفاده می‌شود که تمام بخش‌های آن رنگ آمیزی خواهند شد. معمولاً دور لنگه این درب از زوار لاستیکی استفاده می‌شود تا از ورود گرد و غبار و حتی سرما و گرما به داخل فضای ساختمان جلوگیری کند. چهارچوب درب ضد سرقت در واقع یک تیرک افقی در بخش سردر و یک تیرک افقی در بخش کف است که دو تیرک عمودی را در دو طرف خود به همراه دارد.
در حقیقت درب ضد سرقت باید درون این چهارچوب جای بگیرد. این محصول به صورتی ساخته می‌شود که استاندارد باشد و امنیت بالایی را به ساختمان شما بدهد. در حالت کلی چارچوب درب ضد سرقت می‌تواند فلزی و یا چوبی باشد. مشخص است که چهارچوب فلزی امنیت بیشتری دارد و مستحکم‌تر است. این محصول از نوع فلزی برای درب ضد سرقت فلزی استفاده می‌شود. در ساخت چهارچوب از لولا، زوار لاستیکی، ریل موقت و… استفاده خواهد شد.

ساخت درب ضد سرقت فلزی

هدف از طراحی درب ضد سرقت فلزی بالا بردن سطح ایمنی ساختمان است. از آنجا که درب ضد سرقت چوبی انتخاب مناسبی برای مناطق آب و هوایی مرطوب نیست و نمی‌توان از آن به عنوان درب ورودی ساختمان استفاده کرد، تولید کنندگان دست به ساخت درب ضد سرقت فلزی زدند که با ورق فلزی پوشانده می‌شود. در واقع روکش این محصول از جنس فلز است. شرکت دژ انواع درب ضد سرقت فلزی را تولید و عرضه می‌کند و شما دوستان گرامی می‌توانید آن را با ابعاد مورد نظر خود و طرح دلخواهتان سفارش سازی کنید. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که بارش برف و باران در آنجا زیاد است، این گزینه می‌تواند برای شما عالی عمل کند. درب ضد سرقت فلزی در برابر عوامل محیطی مانند بارش برف و باران و تابش شدید نور خورشید مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و مانع از ورود سارق به ساختمان شما نیز خواهد شد.

سایزهای سفارشی برای درب های ضد سرقت

معمولا درب های ضد سرقت در سایزهای معینی طراحی و تولید می شوند. تولید این درب ها با سایزهای معین به خاطر استفاده این درب ها از چارچوب هایی با ابعاد استاندارد می باشد. همچنین این چارچوب ها به دلیل وزن سنگین درب های ضد سرقت باید دارای استحکام بالا و لولاهای مقاوم می باشد. اما بعضی از تولید کنندگان بدون در نظر گرفتن ویژگی های درب های ضد سرقت اقدام به ساخت چارچوب هایی با استحکام کم و لولاهایی با متریال نامرغوب می کنند.

لولا در درب ضد سرقت به علت سنگینی وزن درب بعد از مدتی از رگلاژ خارج و در هنگام بسته شدن سرو صدا می کند و یا خوب بسته نمی شود. استفاده از متریال مرغوب و یراق آلات سفارشی در درب ضد سرقت سفارشی مانع از صدمه و آسیب به درب بعد از مدتی استفاده می شود. همچنین  چارچوب درب ضد سرقت سفارشی با توجه به سایز درب متغیر بوده و با امکانات درب کاملا مطابقت دارد. برای همین درب ضد سرقت سفارشی در سایزهای مورد نیاز و با متریال مرغوب در بعضی از شرکت ها تولید می شود.

سایزهای سفارشی درب ضد سرقت

سایز سفارشی درب ضد سرقت

بعضی از تولید کنندگان برای رضایت مشتریان خود اقدام به ساخت درب ضد سرقت سفارشی در سایزهای مختلف با توجه به نیاز مصرف کنندگان نموده اند. این سایزها مختلف بوده و با امکانات کامل و آبشن های ویژه تولید می شوند.

از جمله امکاناتی که بر روی درب ضد سرقت سفارشی امکان نصب وجود دارد عبارتند از:

 • قرار دادن ورق فلزی بسیار محکم در داخل درب
 • اتصال به چارچوب از چندین نقطه و به صورت گاوصندوقی
 • عایق بودن این درب ها در برابر صدا، آب، آتش
 • برای ضد حریق نمودن درب ضد سرقت سفارشی از نوعی سنگ پشم نسوز که عایق حرارت می باشد در داخل درب ها استفاده شده است.
 • ممانعت از ورود گرد و غبار به داخل منزل با استفاده از زه پلاستیکی در اطراف درب
 • سهولت در نصب
 • وجود چندین زبانه قفل در جهات مختلف برای امنیت بیشتر.
 • ضخامت بالای ورق مورد استفاده در درب ضد سرقت سفارشی
 • ساخت درب در سایز های مورد نظر مشتری

ساخت سفارشی درب ضد سرقت در ابعاد غیر استاندارد

افرادی که علاقمند به داشتن درب منازل بزرگ تر از حد استاندارد و یا حتی کوچک تر از حد معمول هستند می توانند با ساخت درب ضد سرقت سفارشی به ایده آل های خود نزدیک تر شوند. بعضی از تولید کنندگان درب های ضد سرقت اقدام به تولید انواع درب ضد سرقت سفارشی با امکانات بیشتر و گسترده تر برای مصرف کنندگان نموده است. علاوه بر سایز غیر استاندارد که در این گونه درب های قابل تغییر است این تولید کنندگان از آبشن های بیشتر برای رفاه حال مشتریان خود در درب ضد سرقت سفارشی استفاده می نمایند. از بنام ترین تولید کنندگان درب های ضد سرقت سفارشی در ایران درب ضد سرقت دژ می باشد. این تولید کننده از امکانات بسیار ویژه در تولید درب ضد سرقت سفارشی خود بهره می برد.ببرای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ابعاد درب ضد سرقت را مطلابعه نمایید.

چارچوب ضد دیلم از امکانات بارز درب های ضد سرقت سفارشی دژ

درب های ضد سرقت به خاطر شکل ظاهری خود دارای مزایای بی شماری می باشند. درب  ضد سرقت سفارشی دژ مطابق با نیاز مصرف کنندگان و علائق مشتری قابل تولید به صورت سفارشی و منحصر به فرد می باشد. امکانات ویژه ای برای تولید این درب ها در نظر گرفته شده است که برای افزایش ایمنی در این درب ها می باشد. ضد دیلم بودن در تمام درب های ضد سرقت امکان پذیر نیست  اما مزیت ضد دیلم بودن آبشن ویژه ای است که شرکت دژ برای مصرف کنندگان درب ضد سرقت سفارشی خود در نظر گرفته است.

برای بهره گیری از این امکان بر روی شیار درب 1 سانت اضافه شده و درب ضد سرقت سفارشی دژ در این چارچوب قرار می گیرد. این امکان خود را بعد از بسته شدن کامل درب نشان خواهد داد. لنگه درب بعد از بسته شدن با چارچوب درگیر شده و دیگر امکان استفاده از دیلم برای باز نمودن درب به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

چارچوب ضد دیلم درب های ضد سرقت سفارشی دژ

سیلندر نشکن در درب ضد سرقت سفارشی

بیشتر سارقان برای تخریب قفل درب ها از قسمت توپی وارد و با تخریب این قسمت درب را باز می کنند. درب های ضد سرقت سفارشی دژ با استفاده از یک سیلندر که با آلیاژی مخصوص تولید شده است این قسمت را تجهیز نموده و مانع از شکستن توپی درب ضد سرقت سفارشی می شوند.

 
سیلندر نشکن درب ضد سرقت سفارشی

استفاده از قفل مرکزی با قفل مولتی

درب ها ضد سرقت دارای دو قفل می باشند. هر قفل نیز دارای زبانه های متعدد بوده که ایمنی را در این درب ها افزایش می دهد. اما درب سفارشی ضد سرقت  دژ دارای قفل مرکزی بوده و خود به تنهایی دارای 12 زبانه می باشد. این زبانه ها از طرفین در چارچوب درب قرارگرفته و امنیت بیشتری را به همراه می آورد.

 
قفل مرکزی با قفل مولتی

قفل گاوصندوقی

معمولا درب های ضد سرقت همگی دارای قفل های به صورت گاوصندوقی می باشند. طراحی ویژه ای این درب ها باعث می شود تا سارقان نتوانند به سادگی با تخریب توپی باعث باز شدن درب شوند. اما بعضی از تولید کنندگان از قفل های گاوصندوقی غیر استاندارد در درب های تولیدی خود استفاده می کنند. این قفل ها اگر چه از امنیت بالایی در هنگام  سرقت برخوردار هستند اما دارای یک عیب بزرگ می باشند.

در صورت بروز آتش سوزی این قفل های غیر استاندارد قفل شده و مانع از ورود آتش نشانان به حریم منزل می شوند. حالا باید دید با قفل شدن درب و عدم فرار افراد داخل منزل باید چگونه برخورد نمود.

قفل گاوصندوقی درب ضد سرقت دژ به صورت کاملا استاندارد و همگام با آخرین تکنولوژی های دنیا طراحی و تولید شده است. این گونه قفل ها علاوه بر ایمنی بالا در صورت بروز آتش سوزی و ایجاد حریق قفل نمی شود و به علت عدم وجود توپی در این قفل ها امکان سرقت نیز در آن ها بسیار کم است. کلید در این قفل ها مستقیما وارد قفل شده و امکان سرقت را به صفر می رساند.

قفل مدل گاو صندوقی

قفل چنگکی درب ضد سرقت سفارشی دژ

بالا بردن سطح ایمنی در درب های ضد سرقت با استفاده از امکانات ویژه ای که تولید کنندگان برای محصولات خود در نظر می گیرند به سادگی امکان پذیر خواهد بود.

گروه تولید دژ با تولید درب ضد سرقت سفارشی در سایزهای مختلف با استفاده از بهترین و مرغوب ترین متریال های موجود در بازار و استفاده از قفل هایی که امینی را در این درب ها افزایش می دهد باعث محبوبیت محصولات این تولیدی در میان مصرف کنندگان شده است.

از جمله آبشن های ویژه در درب سفارشی ضد سرقت  تولیدی این شرکت می توان به قفل چنگکی اشاره نمود. این قفل به جایگزین قفل اصلی در درب شده و به صورت چنگکی وارد چارچوب می شود.

نام این قفل نیز از طرح ویژه و کاربرد آن برگرفته شده است. ایمنی این قفل ها بسیار بالا تر از دیگر قفل های استفاده شده در درب های ضد سرقت معمولی بوده و به مصرف کنندگان اطمینان خاطر بیشتری می بخشد.

قفل چنگکی درب ضد سرقت

چند امکان ویژه دیگر در درب ضد سرقت سفارشی دژ

به جز موارد گفته شده که به صورت سفارشی بر روی درب ضد سرقت  تولید گروه دژ قرار می گیرد. درب های تولید این گروه دارای امکانات بارز دیگری می باشد که به چند مورد اشاره می کنیم.

 • متریال درب ها بسته به سلیقه مصرف کننده متفاوت بوده و از تنوع چشمگیری برخوردار است.
 • لولا های درب ضد سرقت سفارشی از بهترین مارک و به تعداد مشخص می باشد.
 • وزن هر درب بر اساس استاندارد معین تعین شده است و کمتر از 80 کیلوگرم نخواهد بود.
 • بر روی این درب ها امکان نصب دوربین، چشمی، سیستم هشدار و… وجود دارد.
 • زیبایی کم نظیر درب سفارشی ضد سرقت این گروه تولیدی شما را مجذوب خود می کند.
 • عدم اتلاف انرژی، عایق صدا، عایق رطوبت،عایق گرد و غبار، ضد آتش و بسیاری امکانات دیگر از ویژگی های برتر درب ضد سرقت سفارشی دژ می باشد.

نحوه ساخت درب ضد سرقت

اگر شما دوستان گرامی می‌خواهید در مورد نحوه ساخت درب ضد سرقت بدانید، باید ذکر کنیم که این محصول از استراکچر خاصی بهره می‌برد. در واقع همین استراکچر خاص است که محصول را ضد تخریب، ضد فشار و ضد ضربه می‌کند درون درب ضد سرقت یک ورق فولادی به کار می‌رود که مقاومت درب را بسیار بالا خواهد برد. در برخی از مواقع داخل این محصول قوطی کشی نیز می‌شود. فضای خالی داخلی درب ضد سرقت معمولاً با یونولیت یا پشم سنگ پر می‌شود تا این محصول عایق صوتی و حرارتی خوبی نیز باشد. قفل‌های بسیار کاربردی و فوق العاده مستحکمی در درب ضد سرقت به کار می‌روند. از دیگر اجزای درب ضد سرقت می‌توان به روکش، دستگیره، چشمی، لولا و… اشاره کرد.

 

مراحل ساخت درب ضد سرقت

مراحل ساخت درب ضد سرقت این‌گونه است که ابتدا ساختار کلی آن که به آن شاسی نیز می‌گویند ساخته می‌شود. شاسی همان ورقه فولادی است که در استراکچر این محصول به کار می‌رود. پس از ساخت ورقه فولادی اگر نیاز به قوطی کشی باشد، قوطی کشی نیز انجام می‌شود و سپس نوبت به پر کردن فضاهای خالی با یونولیت یا پشم سنگ می‌رسد. در مرحله بعد، قفل نصب می‌شود و سپس نوبت به نصب لولا می‌رسد. پس از اینکه لولای مخفی نصب شد، باید تمام این بخش‌ها را با یک روکش نازک ام دی اف یا هر جنس دیگری پوشاند. روکش درب ضد سرقت در این مرحله نصب می‌شود. این روکش می‌تواند دارای ویژگی‌ها و طرح‌های مختلفی باشد. پس از اتمام این مرحله، نوبت به رنگ آمیزی درب می‌رسد. معمولاً از رنگ الکترواستاتیک برای این کار استفاده می‌شود. نصب دستیگره پس از رنگ آمیزی صورت می‌گیرد. در این مرحله دستگیره، چشمی و درکوب نصب خواهند شد.

هزینه سفارشی سازی درب های ضد سرقت دژ

درب های ضد سرقت دژ مطابق با سلیقه و نیاز مشتریان قابلیت تولید سفارشی دارند. آپشنهايي كه امكان اضافه شدن به دربهای ضد سرقت دژ ، در جهت افزایش امنیت درب ضد سرقت، را دارند به شرح زیر میباشد:

 •  چهارچوب ضد ديلم :

بصورت كلي دربهاي ضد سرقت ضد ديلم نيستند ولي با اضافه كردن اين آپشن ، روي لبه درب حدود ١ سانت اضافه ميشود كه در شيار چهارچوب قرار گيرد تا زمان بسته شدن درب كامل لنگه و چهارچوب درهم درگير ميشود و به اين شكل ضد ديلم ميشود .

 •  سيلندر نشكن :

يكي از روشهاي سرقت از طريق تخريب توپي يا سيلندر ميباشد كه با اضافه كردن اين سيلندر با توجه به آلياژ مخصوصي كه دارد بسادگي نميشكند.

 • قفل مركزي یا قفل مولتی :

بصورت معمول دربهاي ضد سرقت از دو قفل تشكيل شده ، كه مجموعا ٦ زبانه دارد ولي زمانيكه قفل مركزي جايگزين ميشود در مجموع ١٢ زبانه دارد

 • قفل گاوصندوقي :

اين قفل بصورتي طراحي شده كه ديگر سيلندر يا توپي وجود ندارد و كليدها مانند گاوصندوق مستقيما داخل قفل ميروند .

 • قفل چنگكي :

اين قفل نيز جايگزين قفل اصلي ميشود و بصورت چنگكي داخل چهارچوب ميرود.

 •  سايز سفارشي : ابعاد درب ضد سرقت در حالت استاندارد ١٠٥ در ٢١٠ سانتیمتر  و ١١٠ در ٢١٠ سانتیمتر ميباشد ولي در صورتيكه كارفرما درخواست تغيير سايز داشته باشد ، امكان تغيير از عرض ١٠٠ سانت تا ١٢٠ سانت و در ارتفاع از ٢٠٥ سانت تا ٢١٥ سانت،  در دربهای ضد سرقت  تك لنگه وجود دارد  .

برای سفارش و مشاهده درب های ضد سرقت به فروشگاه اینترنتی درب ضد سرقت ما مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *