درب ضد آب ABS چه خصوصیاتی دارد ؟

از جمله بخش های اصلی هر ساختمان درب می باشد که در نمونه های مختلف و با کارکردهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود. درب ضد آب abs از بهترین درب ها برای نصب در سرویس های بهداشتی ساختمان ها و نیز مراکز بهداشتی درمانی می باشد. از ویژگی های درب ضد آب abs می توان به مقاومت بالای این درب ها در برابر رطوبت اشاره کرد. با عرضه انواع درب های ضد آب abs در ابعاد، رنگ بندی و طرح های متنوع می شود بهترین این محصولات را دریافت نمود. 

درب ضد آب

درب ساختمان از جمله عناصر اصلی هر ساختمان محسوب می شود که افراد در انتخاب آن گزینه های مختلفی را مد نظر قرار می دهند. درب های ساختمان شامل درب های داخلی و درب ورودی می باشد که در حال حاضر مدل ها متنوع آن را می توان در بازار مشاهده کرد. از نکات مهمی که افراد در انتخاب درب مد نظر قرار می دهند می شود به ضد سرقت و ضد آب بودن درب اشاره نمود. با تهیه انواع درب ضد سرقت و ضد آب می توان از آن برای درب های ورودی و داخلی انواع ساختمان ها بهره برد. از بین نمونه های استاندارد درب های ضد آب می توان به درب های abs اشاره کرد که در مدل ها و طرح های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود.

درب ضد آب abs

ساخت درب های ضد آب abs

همانطور که می دانید نوع عناصر به کار رفته در ساخت درب در کیفیت محصول نهایی تاثیر مستقیم دارد. در تهیه درب ضد آب abs از بهترین مواد اولیه و نیز دانش روز استفاده شده که کیفیت این درب ها را افزایش می دهد. abs مخفف اسم نوعی پلاستیک است که در ساخت درب های ضد آب جهت روکش استفاده می شود.

درب ضد آب abs به صورت کلی از سه بخش تشکیل شده که شامل کلاف داخلی، روکش mdf و در آخر روکش abs می شود. کلاف داخلی درب های ضد آب abs از بهترین چوب ها از جمله چوب های روسی است که از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار می باشد. پس از طراحی و ساختار دهی درب ها ورق ام دی اف با طول 3 میلیمتر بر روی درب قرار می گیرد. مرحله نهایی ساخت درب های ضد آب و ضد سرقت abs شامل قرار دادن روکش abs بر روی درب خام و پرس کردن بخش های مختلف درب می باشد.

درب ضد آب abs

آیا درب های abs واقعا ضد آب هست؟

یکی از دغدغه های مهم در هنگام  خرید درب ضدآب abs این است که آیا این درب ها واقعا ضد آب هستند؟ متریال های به کار رفته در ساخت درب ضد آب abs از بهترین مواد اولیه بوده و جذب رطوبت پایینی دارند. این درب ها به دلیل اینکه دارای روکش ضد آب هستند از نفوذ آب به ساختمان داخلی درب جلوگیری می کند و این ضد آب بودن یکی از مهمترین خصوصیات درب ضد آب ABS می باشد. از آنجایی که دور تا دور درب های ضد آب abs را نمی توان با پوشش abs ضد رطوبت نمود، این بخش ها با مایعی به نام زرین که ضد آب است پوشانده می شود. از این رو می توان گفت که درب های ضد آب abs اصل در حقیقت و واقعیت ضد آب هستند.

 

درب ضد آب abs

ویژگی های درب ضد آب abs

یکی از اصلی ترین ویژگی درب ضد آب abs مقاومت بالای آن در برابر نم و رطوبت می باشد. در هر ساختمان مکان هایی وجود دارد که به صورت مکرر نیاز به شستشو داشته و در معرض رطوبت بالا قرار دارند. برای مثال می توان به درب سرویس های بهداشتی اشاره نمود که بخشی از هر ساختمان مسکونی، اداری و تجاری می باشد. درب های ضد آب abs همانطور که مشخص است در برابر آب و و رطوبت مقاومت بالایی دارد. بنابراین می توان از انواع درب های استاندارد ضد آب abs برای مکان هایی که در ارتباط مستقیم با آب هستند استفاده نمود.

درب ضد آب abs

تنوع در طرح، رنگ و ابعاد

درب ها مخصوصا انواع درب های اتاقی و داخلی واحد ها نقش قابل توجهی در دکوراسیون هر ساختمان دارند. از این رو صاحبان ساختمان ها در هنگام خرید درب به طراحی و جنبه های زیباشناختی آن نیز اهمیت می دهند. با توجه به این موضوع در ساخت درب ضد آب abs از طرح های مدرن و در عین حال جذاب استفاده می شود. ایجاد طرح بر روی درب های ضد آب abs به صورت برجسته سازی بوده و شکلی زیبا به محصول نهایی می دهد.

در کنار طراحی و زیبایی ظاهری درب های ضد آب abs این درب ها باید از رنگ بندی مناسب نیز برخوردار باشد. با توجه به اهمیت رنگ بندی درب ها جهت بکارگیری در ساختمان تولید کنندگان درب های ضد آب و ضد سرقت abs این محصول استاندارد را با رنگ بندی های متنوع تولید و عرضه می نمایند. از این رو خریداران درب های ضد آب می توانند متناسب با رنگ آمیزی ساختمان انواع درب های ضد آب abs را با رنگ بندی دلخواه و مناسب تهیه کنند.

از دیگر ویژگی های درب ضد سرقت، ضد آب و آفتاب abs می شود به ساخت این درب ها با ابعاد مختلف اشاره نمود. از این رو از درب های ضد آب abs می توان برای درب انواع ساختمان ها با معماری های متنوع بهره برد. همچنین امکان سفارش ساخت درب های ضد آب abs با ابعاد گوناگون توسط تولید کنندگان این درب ها وجود دارد.

درب ضد آب abs

مقاومت بالا در برابر عوامل خارجی

در کنار مقاومت بالای درب ضد آب abs در برابر آب و رطوبت این درب های استاندارد در مقابل عوامل خارجی مختلف مانند فشار و خراش نیز استقامت بالایی دارند. همچنین امکان تخم گذاری و رشد حشرات موذی در درب های ضد آب abs وجود نداشته و با خیال راحت می توان از آن برای سرویس های بهداشتی بهره برد. از طرف دیگر این درب های استاندارد در برخورد با آب علیرغم گذر زمان طولانی نیز دچار خوردگی نمی شود.

نصب سریع و آسان

از دیگر ویژگی های درب ضد آب abs می توان به نصب و سریع آسان این درب های استاندارد و پرکاربرد بودن آنها اشاره کرد. علیرغم اینکه ساخت درب های ضد آب پروسه طولانی مدتی نسبت به ساخت سایر درب ها دارد، ولی می شود در زمانی کوتاه و به راحتی آن را در مکان های مختلف نصب نمود. از این رو قیمت نصب درب های ضد آب abs نیز در مقابل با سایر درب ها ارزان تر می باشد. از دیگر مزایای این درب های شیک و زیبا می توان به انجام کارهای تعمیراتی آن در کوتاه مدت اشاره کرد. در صورت آسیب دیدن درب ضد آب abs این درب ها به راحتی و بدون نیاز به جابجایی تعمیر می شود.

درب ضد آب abs

موارد کاربرد درب ضد آب abs

با توجه به کیفیت عالی درب ضد آب abs و ویژگی های منحصر به فردی که دارد این درب ها بهترین انتخاب برای نصب در سرویس های بهداشتی می باشد. از این رو برای سرویس های بهداشتی ساختمان ها مخصوص درب حمام از نمونه های استاندارد درب های ضد آب abs استفاده می شود. در حال حاضر از درب های ضد آب برای سرویس بهداشتی انواع ساختمان ها از مسکونی گرفته تا تجاری و اداری استفاده می شود.

همچنین برای درب مکان هایی مانند استخر و نیز درب سونا و جکوزی می توان از درب های ضد آب abs بهره برد. بخش های مختلف استخر های سرپوشیده و سرباز در معرض برخورد با رطوبت و نم قرار دارد و از این رو از درب های ضد آب برای بخش های مختلف آن استفاده می شود.

مهمترین کاربرد درب های ضد آب abs درب مراکز درمانی و بهداشتی می باشد. مرکز بهداشتی مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها و مراکز آزمایشگاهی به صورت مکرر و روزانه نیاز به شستشو دارند. با دریافت نمونه های اصل و استاندارد درب های ضد آب abs می توان نسبت به نصب این درب ها در مراکز بهداشتی و درمانی بهره برد. از طرف دیگر درب های ضد آب abs قابلیت شستشو و ضدعفونی نمودن با انواع مواد ضدعفونی کننده را دارد و از این رو بهترین انتخاب برای مراکز بهداشتی محسوب می شود.

درب ضد آب abs

قیمت درب ضد آب abs

یکی از نکات مهم و مورد توجه خریداران انواع درب دریافت نمونه های استاندارد این درب ها با قیمت مناسب می باشد. با توجه به ارائه انواع درب ضد آب abs با قیمت مناسب این محصولات با عنوان درب ضد آب ارزان در بین خریداران شناخته می شود. در تعیین قیمت درب ضد سرقت ضد آب abs فاکتور های مختلفی نقش دارد که باید مد نظر قرار گیرد. از عوامل موثر در قیمت درب های ضد آب abs می توان به میزان قابلیت ضد آب و ضد بخار بودن این درب ها اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت درب های ضد آب abs بهترین راه اقدام به خرید از طریق نمایندگی های عرضه مستقیم این کالا می باشد.

02 نظر

  • سمیه کیوانی
    1401-03-29T23:56:57.758702

    سلام. آیا می‌شود درب ضدآب abs را دوباره رنگ کرد؟

  • مینا جوادی
    1401-03-29T23:57:25.062947

    با سلام.خير. با توجه به اينكه جنس دربهاي abs از پلاستيك است ، امكان دوباره رنگ زدن ندارد.

ثبت نظر