تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت چگونه انجام می شود

مهمترین موردی که باید درتنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت به آن اهمیت ویژه ای داده شود لولای درب است؛ زیرا لولا باید مقاومت بالایی داشته باشد و بتواند محکم لنگه درب ضد سرقت را به چهار چوب اتصال دهد. بنابراین باید یک تعمیرکار درب ضد سرقت بداند که در چه فاصله ای لولاها می توانند بهترین نگهداری را از لنگه درب داشته باشند و چه قطعاتی جهت تنظیم و روان باز و بسته شدن درب لازم است. البته در رگلاژ درب ضد سرقت علاوه بر بررسی لولاها می بایست به یراق آلات و دیگر قطعات تشکیل دهنده درب نیز اهمیت داده شود و در صورت باز بسته و شدن درب به سختی از واشرهای کمکی استفاده شود.

چگونگی تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت

این روزها یکی از مهمترین فاکتورها برای داشتن یک ساختمان مدرن استفاده از درب های ضد سرقت در مکان های مختلفی از ساختمان هم چون درب ورودی ساختمان می باشد که البته چون این درب ها دارای ساختار پیچیده ای هستند پس تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت نیز به تخصصی خاصی نیاز است. بنابراین یک تعمیرکار درب ضد سرقت لازم است قبل از هر گونه اقدامی نسبت به تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت، از ایرانی بودن و یا خارجی بودن درب اطلاعاتی به دست آورد؛ زیرا معمولا درب هایی که ساخت کشور چین هستند دارای رگلاژهای سختی بوده و حتی گاهی اوقات می بایست تعمیرکار با کمک جوشکار لولاها را در قسمت های دیگری از چهارچوب قرار دهند تا مشکل اساسی رگلاژ به طرز اصولی رفع شود

رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت ترک

ممکن است که به مرور زمان در اثر نشست ساختمان، درست نصب نشدن درب و یا حتی ضعف لولاها، این محصول از تنظیم خارج شود. گاهی حتی ممکن است لولاها شکسته شوند. پس حتماً باید یک تیم حرفه‌ای و مجرب آن را به حالت اولیه خود بازگرداند تا باز و بسته شدن درب به درستی و بدون مشکل صورت گیرد. هنگامی که قصد رگلاژ درب ضد سرقت ترک را داریم، باید به لولاها و چهارچوب درب دقت ویژه‌ ای کنیم. زیرا این دو تأثیر زیادی در تنظیم این محصول دارند. به جز اینها در تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت ترک باید به سایر اجزا نیز توجه نمود؛ درست است که این جنس وارداتی است اما می‌توان مشکلاتی که برای آن به وجود می آید را برطرف کرد. در حالت کلی برطرف کردن مشکلات این چنینی در این محصول بستگی به نوع مشکل و شدت آن و البته پیچیدگی ساختار آن کالا دارد. مهم این است که کارشناس و متخصص مربوطه آن مشکل را به بهترین نحو برطرف نماید.

بهترین تعمیرکار رگلاژ درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت قبل از لوکس بودن و زیبایی منحصر بفردی که دارند اصولا جهت امنیت ساختمان ها به کار گرفته می شوند. بنابراین در اثر بروز هر نوع مشکلی در کارایی این محصول لازم است تا تعمیرکار رگلاژ درب ضد سرقت به صورت تخصصی مشکل را برطرف کند و علاوه بر بالا بردن عمر درب ضد سرقت بتواند کارایی این نمونه درب های امنیتی را در بالاترین سطح خود نگه دارد. البته اینکه چه عملیاتی بر روی درب ها انجام بگیرد بسته به نوع مشکل درب های ضد سرقت دارد که هر کدام می تواند هزینه های جداگانه را برای مالکین چنین درب هایی داشته باشد.

رگلاژ درب ضد سرقت

 مشکلات درب های ضد سرقت

مهمترین مشکل درب های ضد سرقت در قسمت رگلاژ اتفاق می افتد یعنی ممکن است که رگلاژ از قسمت ثابت شده خود خارج شود و یا با شکستن لولا برای کاربر دردسرهایی ایجاد کند. البته مشکلات دیگری اعم از:

 ایجاد سر و صدا در حین باز و بسته شدن

مشکلاتی در مغزی قفل درب

خرابی یراق آلات

مشکلاتی در قفل درب

خرابی دستگیره درب

و... ممکن است مانند هر دربی برای درب های ضد سرقت هم پیش بیاید. اما نکته اینجاست که درب های ضد سرقت جزو محصولات گران قیمتی هستند و لازم است تا تعمیر آنها توسط افرادی با مهارت کافی انجام بگیرد.

رگلاژ درب ضد سرقت

تنظیم و رگلاژ انواع درب های ضد سرقت

امروزه در بازار درب های ضد سرقت به صورت درب ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی و شاید هم مدل های دیگری وجود دارد که هر کدام با یک طراحی و قطعات مجزایی ساخته شده اند. اگر چه هر کدام از این درب ها از نظر امنیتی یک کاربرد مشترک را برای مالکین خود فراهم می آورند اما اصولا تعمیر و رگلاژ هر کدام می تواند به تخصص مجزایی نیاز داشته باشد. مثلا تعدادی از این درب های ضد سرقت با کمی روغن کاری لولا و یا سمباده کشی لولا مشکلات به وجود آمده در رگلاژ برطرف خواهد شد  اما برخی از درب های ضد سرقت به دلیل پیچیدگی ساختاری که در قسمت رگلاژ دارند جهت برطرف کردن مشکلات رگلاژ نیاز به تعویض قطعات لولا و تخصص یک تعمیرکار ماهر با شناخت تمام قطعات درب دارند.

پس سعی نکنید که خودتان درب را تعمیر کنید؛ زیرا استفاده از روغن های نامناسب و قطعات نا به جا می تواند باعث پوسیدگی لولاها و یا فشار وارد آمده به درب در زمان باز و بسته شدن شود که در نهایت چنین مشکلاتی می تواند عمر درب را تا حد چشم گیری کاهش دهد.

رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ لولای درب ضد سرقت

می‌دانید که یکی از مهم‌ترین اجزای درب ضد سرقت، لولا است. هنگام رگلاژ درب ضد سرقت، تمامی یراق آلات و اجزای این محصول مانند لولا باید بررسی شوند. این قطعه آنقدر مهم است که حتی گاهی در رگلاژ درب، نیاز به لولای کمکی خواهد بود. لولای درب ضد سرقت از سمت بیرون مخفی و پنهان است و مشخص نیست؛ در واقع همین قضیه است که مانع از اهرم شدن درب می‌شود. به این نکته توجه کنید که اگر درب ضد سرقت شما با افتادگی لولا و شکست آن مواجه شد، باید رگلاژ شود. ضخامت ورق آهن و اندازه لولای کار شده در درب بسیار مهم است زیرا همین ضخامت و اندازه لولاها هستند که تا حدی میزان کیفیت و طول عمر درب را تعیین می‌کنند. 

هزینه رگلاژ درب ضد سرقت

هزینه رگلاژ درب ضد سرقت بستگی به عموالی مختلفی دارد. نوع مشکل درب و شدت آن، ابعاد درب و جنس آن، نوع یراق آلات، مدت زمان صرف شده برای رگلاژ درب ضد سرقت و عواملی از این قبیل هستند که هزینه رگلاژ درب ضد سرقت را تعیین می‌کنند. بنابراین هزینه این رگلاژ با توجه به مشکلی که پیش آمده و روش حل آن و عواملی که ذکر شد، دریافت می‌شود. 

 تعمیر درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت در امنیت ساختمان ها نقش مهمی را ایفاء می کنند پس همیشه به صدای باز و بسته شدن آن گوش دهید و قبل از بروز مشکلات جدی در رگلاژ لولاهای درب با یک تعمیر ساده مشکل را برطرف سازید و همچنین از صرف هزینه های بیشتر جلوگیری کنید. البته به یاد  داشته باشید تعمیر درب ضد سرقت را به متخصصین سرویس کار درب های ضد سرقت بسپارید  و هیچ گاه خودسرانه حتی یک پیچ ریز از قطعات آن را جا به جا نکنید.

    ثبت نظر