مقالات

کپی کلید درب ضد سرقت

کپی کردن کلید درب های ضد سرقت

کپی کلید درب ضد سرقت در برندهای چینی با صرف زمان و وقت زیاد امکان پذیر است. اما کپی کلید درب ضد سرقت در برند ترک و ایرانی بسیار سخت و دشوار است.

یکی از مشکلاتی که در طول عمر خود شاید چندین بار با آن مواجه شده باشید گم کردن کلید و یا جا گذاشتن کلید در خانه باشد. در این مواقع بهترین کار استفاده از کلید ساز و کپی کلید منزل است. اما آیا کپی کلید درب ضد سرقت نیز امکان پذیر است؟

چگونگی کپی کلید درب ضد سرقت

به علت ایجاد امنیت بیشتر سازه ها امروز به درب های ضد سرقت تجهیز می شوند. اما افرادی که بنا به هر دلیل و یا شاید به دلیل ایجاد امنیت بیشتر قصد کپی کلید درب ضد سرقت را دارند همیشه از چگونگی این کار از تولید کنندگان آن پرسش می کنند. پاسخ این سوال را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

معمولا این درب ها به انواع قفل تجهیز می شوند که باعث می شود این درب ها به درب ضد سرقت یا درب ایمن خوانده شوند. بسته به نوع قفل این درب ها امکان کپی کلید را دارا هستند. البته فراموش نکنید که این درب ها  به سادگی قابل کپی کردن کلید نیستند و تنها متخصصین در این کار می توانند این کار را انجام دهند.

چگونگی کپی کلیدهای دیجیتالی درب ضد سرقت

در بعضی از محیطی ها برای ایجاد امنیت بیشتر فضا از قفل های دیجیتال که با کارت امکان باز شدن را دارند استفاده می شوند. این گونه قفل ها علاوه بر ایجاد امنیت بیشتر امکان هشدار به مالک سازه را در صورت باز بودن درب را می دهد. همچنین این درب ها به سیستم کنترل مرکزی نیز قابل اتصال هستند. با دارا بودن دو عدد کلید یدک در صورتی که کارت گم شود می توان درب را باز نمود. این کلید ها نیز امکان کپی شدن را توسط متخصصین دارند.

درب-ضد-سرقت-1_new-1

چگونگی کپی کلید درب ضد سرقت

در صورتی که درب ضد سرقت به قفل های مجهز باشد که توسط کلید باز می شوند در چند صورت امکان کپی کلید در آن وجود خواهد داشت. با توجه به نوع ساخت سیلندرهای قفل درب ضد سرقت و برند این درب ها در بعضی از آنها امکان کپی کلید درب ضد سرقت وجود دارد.

کپی کلید در درب ضد سرقت چینی

در صورتی که در سازه شما از درب ضد سرقت چینی به عنوان درب استفاده شده است به علت نوع ساخت این درب ها و نوع سیلندرهای قفل می تواند توسط یک متخصص این کار صورت پذیرد. البته توجه کنید که بسته به نوع قفل ها و تعداد زبانه های درگیر امکان باز شدن درب زمانی بیش از 45 دقیقه لازم دارد که برای سارقان این زمان بسیار طولانی بوده و امکان دزدی از این گونه سازه ها کم است. معمولا در درب های چینی از کلید های کامپیوتری معمولی استفاده می شود که کپی کلید درب ضد سرقت چینی را راحت تر می کند.

کپی کلید در درب ضد سرقت ترک و ایرانی

یکی از مهمترین مواردی که در درب های ضد سرقت ترک مورد توجه قرار می گیرد استفاده از قفل هایی با سیلندرهای توپی نشکن است که به سادگی قابلیت کپی شدن کلید را ندارند. به علت این که درب های ایرانی نیز از قفل های ترک در ساخت خود بهره برده اند، این قابلیت در درب های ایرانی نیز وجود دارد. وجود 8 عدد زبانه که به صورت ثابت و متحرک در طرفین درب وارد چارچوب می شوند به عملکرد بالای کلید ها کمک زیادی می کند. اما در صورتی که بنا به هر گونه اتفاق نیاز به کپی کلید درب ضد سرقت وجود داشته باشد می توان به این روش اقدام نمود.

کپی کردن کلید درب ضد سرقت ترک و ایرانی

کپی کلید درب های ضد سرقت

معمولا درب ضد سرقت به دو سری کلید مجهز است که به آنها کلیدهای کارگری و کلیدهای اصلی گفته می شود. کلیدهای کارگری نوعی کلید برای رفت و آمد کارگران به سازه ها در زمان ساخت سازه است. این نوع کلیدها به صورت کامپیوتری ساخته می شوند و کمتر امکان کپی کلید کارگری درب ضد سرقت وجود دارد. اما در صورت نیاز و با صرف زمان طولانی این کار امکان پذیر خواهد بود. این کلیدها بعد از این که مالک سازه کلید اصلی را وارد قفل کند دیگر نمی توان از آنها استفاده نمود و بی تاثیر می شوند. کلید اصلی با ایجاد تغییر در زبانه های قفل مانع از کارکرد کلید کارگری می شود. این امر باعث افزایش ایمنی سازه های تازه ساز می شود.

چگونگی کپی کلید اصلی درب ضد سرقت

همان گونه که گفته شد درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت ایرانی کمتر امکان کپی کلید درب ضد سرقت در آنها وجود دارد. اما اگر بنا به هر دلیل این کار اتفاق بیفتد باید هزینه زیادی صرف این کار نمایید. برای ساخت کپی کلید علاوه بر صرف هزینه نیاز به تجربه و مهارت بالا و زمان طولانی بوده و تا بتوان کپی کلید درب ضد سرقت را درست مانند نمونه اصل ساخت. برای همین دقت در نگهداری از کلیدها باعث می شود تا ایمنی سازه شما کمتر به خطر بیافتد.

نحوه کپی کردن کلید اصلی درب ضد سرقت

تعداد کلیدهای درب ضد سرقت

هر درب ضد سرقت بنا به برند و کشور تولید کننده از تعداد مشخصی کلید در زمان تولید خود بهره می برد. این کلید ها در درب های ضد سرقت چینی حدود 7 عدد است. از این تعداد دو تا کارگری و 5 تا کلید اصلی هستند. بنابراین با توجه به تعداد کلیدها کمتر امکان گم شدن کلیدها و کپی کلید درب ضد سرقت وجود دارد.

اما درب های ترک و ایرانی 5 تا کلید اصلی و 3 کلید کارگری دارند که امکان گم شدن این کلیدها را نیز کمتر می نماید. برای همین بنابر ضرورت تنها در زمانی که درب منزل بسته شده و در پشت درب مانده باشید می توانید به چند روش از متخصصین در این حوضه کمک بگیرید و قفل درب خود را باز نمایید. توجه کنید که حتما در این زمان از افراد مطمئن و متخصص استفاده نمایید و از سپردن کار خود به افراد نا آشنا خودداری کنید

کلید درب ضد سرقت

درب ضد سرقت دارای انواع قفل‌های متعدد و مختلفی است و متناسب با آن قفل، دارای کلیدی خاص می‌باشد. به عنوان مثال کلید قفل دیجیتال یا هوشمند می‌تواند رمز، کارت و یا اثر انگشت و یا سیستم تشخیص چهره باشد اما در حالت عادی کلید درب ضد سرقت قطعه‌ای فلزی است که از آن برای باز و بسته کردن قفل درب استفاده خواهد شد.

معمولاً قفل‌های ضد سرقت دارای دو نوع کلید اصلی و کارگری هستند. کلید اصلی همان کلیدی است که مالک دارد و کلید کارگری در اختیار افرادی که در ساخت و ساز ساختمان مشارکت دارند، قرار می‌گیرد. هنگامی که مالک ساختمان را از سازنده تحویل می‌گیرد و کلید اصلی را وارد قفل می‌کند، کلیدهای کارگری از کار می‌افتند و دیگر قادر به باز کردن قفل درب ضد سرقت نخواهند بود. این یعنی از ان به بعد درب ضد سرقت تنها با کلید اصلی باز می‌شود که در اختیار مالک است.

سوالات متداول

جا ماندن کلید پشت در یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید. هنگامی که کلید پشت در معمولی جا بماند، مانند باز کردن درب با کارت اعتباری یا با استفاده از سنجاق وجود دارد اما جا ماندن کلید پشت درب ضد سرقت و باز کردن قفل آن کمی متفاوت است.

اگر درب ضد سرقت بدون قفل شدن فقط بسته شده باشد، شما می‌توانید با یک کارت عابر بانک یا کارت تلفن یا هر کارت دیگری درب را باز نمایید اما درب ضد سرقت شما قفل شده باشد، حتماً باید از کلیدساز حرفه‌ای کمک بگیرید تا قفل درب را باز کند زیرا قفل‌های درب ضد سرقت بسیار مستحکم و خاص هستند و شما بدون ابزار خاص نمی‌توانید آنها را باز نمایید.

اگر کلید خانه گم شود، باید اقداماتی را برای ساخت کلید جدید و یا تعویض قفل درب انجام داد. امنیت منزل یا شرکت شما بسیار مهم است و به همین منظور پیشنهاد تعویض قفل درب داده می‌شود. بنابراین بهتر است که پس از گم شدن کلید و پیدا نشدن آن، حتماً قفل ساختمان عوض شود اما ساخت کلید قفل درب ضد سرقت مانند هر قفل دیگری امکان‌پذیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *