مقالات

انواع قفل درب ضد سرقت و سطح ایمنی آنها

قفل های درب ضدسرقت

آیا شما هم علاقه مند به آشنایی بیشتر با انواع قفل درب ضد سرقت هستید؟ ما در این مطلب درباره انواع قفل درب ضد سرقت و سطح ایمنی آنها صحبت خواهیم کرد.

تامین امنیت منازل و ساختمان ها همواره یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از افراد بوده است که امروزه با استفاده از درب های ضد سرقت این موضوع تا حدودی حل شده است. امروزه آشنایی با انواع قفل در  خرید درب ضد سرقت و ویژگی ها و همینطور سطح ایمنی هر یک از آنها می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد چرا که شما می توانید با انتخاب یکی از بهترین انواع قفل درب ضد سرقت به راحتی امنیت درب های ضد سرقت خود را چند برابر کنید و در نتیجه با خیالی راحت از این درب ها استفاده کنید.

ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره انواع قفل درب ضد سرقت و ویژگی های هر یک از آنها صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را درباره انواع قفل امنیتی درب ضد سرقت و ایمنی درب ضد سرقت  در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین با ما در این مطلب همراه باشید.

اهمیت قفل درب های ضد سرقت

قفل های درب های ضد سرقت امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. اگر با درب های ضد سرقت به خوبی آشنایی داشته باشید احتمالا می دانید که این درب ها دارای سطح ایمنی بسیار بالایی هستند و تنها راهی که می تواند آنها را باز کرد از طریق قفل آنها می باشد. در صورتی که شما بتوانید یک قفل مناسب را برای درب های ضد سرقت خود انتخاب کنید می توانید امنیت ساختمان و منزل خود را چند برابر کنید و به این شکل دیگر نیازی نیست که در زمان ترک ساختمان نگرانی خاصی در این خصوص داشته باشید.

به همین علت امروزه آشنایی با انواع قفل درب ضد سرقت و سطح ایمنی هر یک از آنها می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد چرا که شما با آشنایی با این قفل ها می توانید ویژگی های هر یک از آنها را شناسایی کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. نکته ای که در این جا وجود دارد این است که با وجود این که کیفیت قفل های درب ضد سرقت ترک بهتر از کیفیت قفل های درب ضد سرقت ایرانی است ولی شما می توانید با خرید قفل های درب ضد سرقت ایرانی نیز شرایط امنیتی درب های ضد سرقت خود را به خوبی تامین کنید. 

اهمیت قفل درب ضد سرقت

انواع قفل درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت دارای انواع مختلفی است که هر یک از آنها دارای کاربردهای خاص خود می باشند و مزیت های مختلفی را به شما ارائه می دهند. برای این که بتوانید امنیت بالاتری را در ساختمان خود داشته باشید باید سعی کنید که بهترین قفل ها را برای درب های ضد سرقت خود انتخاب کنید. یکی از جذاب ترین نکاتی که در خصوص درب های ضد سرقت وجود دارد این است که امکان نصب قفل های هوشمند بر روی این درب ها وجود دارد و همین عامل باعث شده است تا امروزه قفل های هوشمند بسیار زیادی برای درب های ضد سرقت تولید شود. با این وجود هنوز هم قفل های کلاسیک می توانند گزینه بسیار خوبی برای خرید شما باشند.

قفل های درب ضد سرقت ترک و ایرانی

قفل کاله یک قفل درب ضد سرقت بسیار پیشرفته است که امروزه در بسیاری از درب های ضد سرقت ترک مورد استفاده قرار می گیرد. سطح امنیتی این قفل بسیار بالا است و به همین علت نیز گزینه بسیار خوبی برای خرید به شمار می آید. در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که قصد خرید قفل درب ضد سرقت کاله را دارید حتما توجه کنید که قفل کاله اصل خریداری کنید تا نسبت به سطح امنیت آن مطمئن باشید. با وجود این که قفل های ترک از کیفیت بالایی برخوردار هستند ولی باید بدانید که قفل های درب ضد سرقت ایرانی نیز امروزه دارای کیفیت و سطح ایمنی بسیار خوبی هستند و در صورتی که بخواهید هزینه های خود را کاهش دهید می توانند برای خرید مناسب باشند.

 

قفل درب ضد سرقت ترک و ایرانی

قفل مرکزی درب ضد سرقت

قفل های مرکزی یکی دیگر از قفل های درب ضد سرقت به شمار می آیند که به جای 6 زبانه دارای 12 زبانه می باشند و به همین علت نیز باز کردن آنها بدون داشتن کلید اصلی کاری سخت و عملا غیر ممکن است. این قفل ها می توانند هم برای مراکز اداری و هم برای ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار گیرند. 

 

قفل درب ضد سرقت گاوصندوقی

قفل های گاوصندوقی دسته دیگری از قفل های ضد سرقت هستند که توپی و سیلندر ندارند و به همین علت نیز کلید مستقیم در قفل فرو می رود. دلیل نام گذاری این چنینی این قفل درب ضد سرقت این است که قفل های مخصوص گاو صندوق نیز به همین شکل ساخته می شوند و به همین علت نیز سطح امنیتی بالایی دارند.

 

قفل درب های ضد سرقت گاوصندوقی

قفل های چنگکی

قفل های درب ضد سرقت دارای انواع مختلفی هستند که قفل های چنگکی نیز گروه دیگری از این قفل ها به شمار می آیند. قفل های چنگکی می توانند به صورت مستقیم جایگزین قفل های اصلی شده و مانند چنگک در چهارچوب در فرو بروند. استفاده از این قفل ها نیز می تواند سطح امنیت درب های ضد سرقت را به میزان زیادی بالا ببرد و باعث شود که افراد نتوانند به زور و با شکستن قفل وارد ساختمان شوند. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که به دلیل نداشتن توپی امکان از بین بردن این قفل ها و شکستن آنها از داخل و باز کردن درب عملا امکان پذیر نخواهد بود.

 

قفل های چنگکی

قفل پستچی چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی قفل درب ضد سرقت که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است قفل پستچی است که مزایای زیادی را برای امنیت ساختمان دارد. اگر درب های قدیمی ساختمان ها را مشاهده کرده باشید حتما دیده اید که یک زنجیر به پشت آنها وصل می شود و اجازه می دهد تا درب به اندازه کمی باز شود که یک بسته پستی از داخل آن گرفته شود ولی اجازه باز شدن بیشتر درب را نمی دهد. این قفل ها از امنیت بسیار پایینی برخوردار بودند چرا که با کوچکترین فشار و ضربه ای در باز میشد. قفل پستچی که امروزه برای درب های ضد سرقت مورد استفاده قرار می گیرد نسخه ایمن تر این قفل های قدیمی است که امنیت درب شما را افزایش می دهد. این قفل درب ضد سرقت به صورت مستقیم در چارچوب در قرار می گیرد و در نتیجه هیچ فشارو ضربه ای نمی تواند باعث باز شدن درب شود.

قفل پستچی چیست

قفل های دیجیتال و هوشمند

قفل درب ضد سرقت هوشمند و دیجیتال یک قفل جدید و بسیار پیشرفته است که از سطح امنیتی بالایی برخوردار است و به همین علت نیز می تواند یک گزینه ایده آل برای درب های ضد سرقت باشد. اگر با این قفل ها آشنایی داشته باشید حتما می دانید که امکان باز کردن آنها بدون داشتن کلید اصلی به هیچ وجه امکان پذیر نیست. یکی از مزایای مهم این قفل درب ضد سرقت این است که به شما اجازه می دهد تا از راه دور درب را باز کنید که این کار از طریق گوشی هوشمند شما انجام می شود. علاوه بر این شما می توانید با اضافه کردن قابلیت های حسگر اثر انگشت سطح امنیت این قفل های درب ضد سرقت را بهبود دهید. این قفل ها قابلیت های هوشمند زیادی دارند که استفاده کردن از آنها می تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

قفل ضد سرقت درب ورودی ساختمان

ورودی یک ساختمان معمولاً پر رفت و آمدترین محل در یک ساختمان محسوب می‌شود. این یعنی قفل ضد سرقت درب ورودی ساختمان باید بسیار قوی باشد با استفاده زیاد افراد خراب و فرسوده نشود و یا از کار نیفتد. پس باید علاوه بر مستحکم بودن آن در برابر ورود سارق، به دوام و عمر بالای قفل دقت ویژه‌ای کنید. این‌گونه نگران خراب شدن زودهنگام آن نخواهید بود. لازم به ذکر است که هر چه کیفیت و متریال این کالا بالاتر و بهتر باشد، طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود.

قفل ضد سرقت درب چوبی

در اکثر مواقع جنس درب منازل یا شرکت ما چوبی است. اگر بخواهید یک درب ضد سرقت را سفارش‌سازی کنید و یا به فکر افزایش امنیت بیشتر محصول معمولی و ساده خود باشید، می‌توانید از قفل ضد سرقت درب چوبی استفاده نمایید. شما می‌توانید روی محصول چوبیِ خود هر کدام از انواع قفل را نصب نمایید و امنیت محل خود را بیشتر کنید. به این نکته توجه نمایید که اگر درب فعلی شما معمولی و ساده است و نمی‌خواهید بودجه زیادی را برای تعویض آن انجام دهید، می‌توانید با خرید درب ضد سرقت ارزان و این قفل مخصوص، ایمنی محل خود را بسیار بالاتر برید.

قفل ضد سرقت درب آهنی

معمولاً درب حیاط و محیط بیرونی یک ساختمان آهنی می‌باشد. اما قفل ضد سرقت درب آهنی باید چگونه باشد؟ نصب این نوع قفل روی درب یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از ورود سارق و حفاظت از ساختمان است. از قفل‌های مکانیکی و برقی در این محصول استفاده می‌شود که شما می‌توانید هر کدام از این قفل‌ها را به محصول خود متصل نمایید و از آن بهره برید.

قفل ضد سرقت درب منزل

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که درب ضد سرقت خانۀ را ایمن می‌کند و باعث بالاتر رفتن امنیت آن می‌شود، قفل ضد سرقت درب منزل است. شما برای انتخاب قفل برای منزل خود می‌توانید انتخاب‌های زیادی داشته باشید. انواع هوشمند ( رمز دار، اثر انگشتی، تشخیص چهره و… ) پستچی، گاو صندوقی، مرکزی و چنگکی را می‌توان روی درب ضد سرقت منزل کار گذاشت و بیشترین بازدهی را نیز از آنها داشت.

معرفی بهترین قفل ضد سرقت منزل

ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که کدام قفل امنیت بیشتری را برای ساکنین به ارمغان می‌آورد. اگر بخواهیم به معرفی بهترین قفل ضد سرقت منزل بپردازیم، باید بگوییم که قفل هوشمند بهترین مدل است و بسیار قوی عمل می‌کند. این محصول باعث امنیت بالای محیط داخلی خانۀ شما خواهد شد. با این نوع، دیگر لازم نیست که کلید مکانیکی را نیز با خود حمل کنید چون می‌توانید با اثر انگشت، رمز و… وارد منزل خودتان شوید. این مدل به گوشی شما نیز متصل خواهد شد و این‌گونه قادر خواهید بود که ترددهای ساختمان را با گوشی مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *