مقالات

آشنایی با قفل آژیر دار درب ضد سرقت

ویژگی های قفل آژیر دار درب ضد سرقت

قفل آژیر دار درب ضد سرقت نوعی قفل است که روی درب های ضد سرقت نصب می شود. قفل آژیر دار درب ضد سرقت هنگام ورود افراد غریبه به صدا در می آید.

قفل آژیر دار در ضد سرقت یک سری قفل های مخصوص هستند که روی درب های ضد سرقت نصب می شوند. این قفل ها با آژیر مجهز شده اند و هنگام ورود افراد ناشناس به داخل خانه آژیرها به صدا در می آیند و باعث افزایش ایمنی هر چه بیشتر خانه می شود. قفل های آژیر دار روی انواع درب های ضد سرقت با جنس و ابعاد مختلف قابل نصب است. امروزه قفل آژیر دار درب ضد سرقت طرفداران بسیاری پیدا کرده است با ما همراه باشید تا در ادامه با قفل آژیر دار درب ضد سرقت و خصوصیات آن بیشتر آشنا شویم. 

قفل آژیر دار درب ضد سرقت

به تازگی دستگاهی وارد بازار شده است که ظاهر آن شبیه قفل های درب است و در بخش داخلی درب یا همان نری درب مانند قفل نصب می گردد و روی آن هشدار دهنده، صفحه کلیدی تعبیه می شود که هنگام فعال شدن سیستم بعد از باز کردن درب شما ده ثانیه فرصت دارید که از طریق صفحه کلید آن کد امنیتی را وارد کنید در غیر این صورت آژیر دستگاه به صدا در می آید و در مدل هایی خاص به شماره های از پیش تعیین شده پیام اخطار ورود غیر مجاز به خانه ارسال می شود.

تحقیقات به عمل آمده از نحوه سرقت نشان داده است که نصب این دستگاه تا حد قابل توجهی از بروز سرقت ساختمان ها جلوگیری می کند. زیرا در ابتدا به صدا درآمدن آژیر تمرکز افراد سارق را به هم می زند و زمانی را صرف کار انداختن صدا خواهند کرد و در این مدت هم همسایگان از صدا مطلع می شوند و پیام اخطار هم برای صاحب خانه ارسال می شود. به این نکته توجه کنید که هنگام ورود سریع کد امنیتی خود را وارد کنید و از صدا دادن آژیر جلوگیری کنید زیرا به مرور همسایه ها به این باور می رسند که خودتان وارد منزل شده اید و حساسیتشان نسبت به صدای آژیر بسیار کم می شود.

خصوصیات قفل های آژیر دار درب ضد سرقت

 1. قابلیت اعلام خطر باز شدن درب ها توسط آژیر
 2. امکان نصب روی همه درب ها از نظر جنس و اندازه
 3. ارسال پیام اخطار ورود افراد متفرقه به سه شماره از پیش تعیین شده در دستگاه
 4. قابلیت مطلع شدن از میزان توان باطری های دستگاه از طریق پیامک
 5. امکان تنظیم کردن مدت زمان ورود کد امنیتی بعد از باز شدن درب توسط اعضای خانه
 6. امکان تنظیم صدای آژیر در دو سطح بالا و پایین طبق نیاز

خصوصیات فـنـــی قفل های آژیر دار درب ضد سرقت

 1. از نظر ابعاد: 113*300*28 میلی متر
 2. از نظر جنس: گالوانیزه و استیل
 3. دارای دو باطری آلکالاین و عمر باطری 3 سال
 4. از نظر سازگاری: با تمامی درب ها سازگار است.
 5. سنسور ها دارای سنسور شوک و سوئیچ مگنت دار است.
 6. از نظر نصب: همانند دیگر قفل های ضد سرقت
 7. کنترلرهای آن کلید و دستگیره درب هستند
ویژگی های قفل آژیر دار درب ضد سرقت

قفل آژیر دار درب ضد سرقت

قفل آژیر دار درب ضد سرقت دزدگیر داخلی دارد که به ضربه حساس می باشد. یک از مزایای خوب این قفل داشتن نصب آسان و یه گونه جایگزین است. این قفل مانند قفل فولادی استانداردی است که روی درب های ضد سرقت در یک دقیه با بستن پیچ روی درب ها با کمی برش در مدت زمان کوتاه قابل نصب است. سیستم هشدار یا همان آژیر قفل هنگامی فعال می شود که زبانه قفل با کلید از داخل یا بیرون خانه سه بار چرخیده شود. فعال شدن آژیر توسط یک بوق به شخص اطلاع می دهد که درب قفل شده است. بعد از فعال شدن سیستم هشدار حسگر های قفل به دو اتفاق واکنش نشان می دهند و آژیر به صدا در می آید : 

1- ضربه زدن به بدنه قفل و شکسته شدن درب

2- باز شدن درب توسط افراد غریبه

این دستگاه دارای دو عدد باتری قلمی به صورت استاندارد کار می کند و برای سال ها نیاز به تعویض باتری نیست زیرا باتری مدت زمان زیادی قابل استفاده می باشد. هنگامی که باتری ضعیف شود قفل هشداری را به کاربران می دهد که برای تعویض باتری اقدام کنند. صدای آژیر این قفل هم در سطح های بالا و پایین طبق نیاز کاربر قابل تنظیم می باشد.

قفل های آژیر دار درب ضد سرقت

قابلیت نصب قفل های هوشمند بر روی درب های ضد سرقت

نصب قفل آژیر دار درب ضد سرقت روی انواع درب های ضد سرقت نصب شده و قاعده مخصوص خود را پیروی می کند. بر روی درب ضد سرقت ایرانی و درب ضد سرقت ترک می توان همه ی قفل های دیجیتال را نصب کرد اما روی درب های ضد سرقتی که چینی هستند بهتر است قفل های دیجیتالی که دستگیره ندارند نصب شوند زیرا با نصب کردن قفل دیجیتال با دستگیره سیستم مرکزی قفل آژیر دار درب ضد سرقت کارایی خود را از دست می دهد.

بهترین مدل قفل درب های ضد سرقت

مهم ترین جز درب های ضد سرقت که سبب افزایش کارایی و ایمنی درب های ضد سرقت می شود، قفل آن است به همین علت انتخاب قفل مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. انواع مختلف قفل برای درب های ضد سرقت طراحی و ساخته شده است که پرطرفدارترین آنها قفل آژیر دار و قفل دیجیتال است. قفل آژیر دار درب ضد سرقت و قفل دیجیتال از نوع قفل های مکانیکی با امنیت بالاتر و همینطور قیمت بالاتری هستند. انتخاب کردن نوع قفل مناسب به میزان بودجه شما بستگی دارد ولی اگر شرایط خرید قفل آژیر دار را ندارید حتما یک قفل مکانیکی دارای کیفیت خوب برای درب منزل تهیه کنید و از امنیت منزل خود اطمینان خاطر کنید. ممنون که تا آخر این مقاله ما را همراهی کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *