عملکرد کلید کارگری درب ضد سرقت

آشنایی با عملکرد کلید کارگری درب ضد سرقت

امروزه استفاده از قفل های کلیدی مخصوص درب ضد سرقت در مقابل قفل دیجیتال دارای محبوبیت زیادی بوده و استفاده از آن بسیار رایج می باشد. از اجزای اصلی درب های ضد سرقت می توان به دسته کلید کارگری درب ضد سرقت و کلید اصلی آن اشاره کرد که از این کلید های کارگری برای پیش از تکمیل شدن خانه استفاده خواهد شد. به طوری که در زمان ساخت خانه یا محل مورد نظر امکان ورود هر فردی که آن دسته کلید را دارد امکان پذیر بوده و بعد از پایان یافتن ساخت و ساز و استفاده از کلید اصلی دیگر افراد متفرقه نمی توانند وارد خانه شده یا از آن سرقت داشته باشند.

قفل درب ضد سرقت کلیدی

 استفاده از قفل درب ضد سرقت کلیدی یکی از در دسترس ترین قفل ها برای ساختمان ها می باشد، در هر درب ضد سرقت یک کلید کارگری وجود دارد و همچنین این درب ها دارای یک سری کلیدهای اصلی هستند. هنگامی که یک ساختمان در حال ساخت و ساز است و در آن ساختمان رفت و آمد افراد متفرقه زیاد باشد، استفاده از کلید کارگری درب ضد سرقت برای افزایش امنیت بسیار مفید خواهد بود. در درب هایی که دارای کلید هایی از نوع کلید کامپیوتری هستند معمولا نمی توان از روی آنها کلید دیگری ساخت.

اگر هم این امکان وجود داشته باشد، مدت زمان زیادی لازم است که معمولا این کار را فقط کلید سازهای حرفه ای می‌توانند انجام دهند. همچنین همه ما می دانیم که برای سارقان زمان یکی از شاخص‌های مهم به شمار می آید، پس از جمله دلایلی که سبب شده درب های ضد سرقت نسبت به درب های معمولی دارای اطمینان بیشتری باشند، وجود کلید کامپیوتری در آن ها یا امکان کپی کردن از آن نبوده، بلکه بیشتر به این علت است که این کلید ها دارای امکان سخت تر برای کپی برداری هستند و سارقان برای کپی برداری از آن به زمان زیادی نیاز خواهند داشت.

کلید کارگری درب ضد سرقت

کلید کارگری درب ضد سرقت چیست؟

برخی از مدل های قفل درب ضد سرقت علاوه بر کلیدهای اصلی دارای دو کلید کارگری دیگر نیز هستند. به کار بردن این کلید ها سبب افزایش امنیت برای خانه های در حال ساخت خواهد شد. کلید کارگری درب ضد سرقت را به این دلیل می سازند که در مراحل ساخت از آن استفاده می شود و پس از پایان ساخت ساختمان این کلیدها از رده خارج خواهند شد.

کلید کارگری درب ضد سرقت

 

افزایش امنیت ساختمان با کلید درب ضد سرقت

در هنگام ساخت و ساز ساختمان برای اینکه امنیت ساختمان را افزایش دهند و همچنین برای پیشگیری از عدم سوء استفاده برخی از کارگران قفل درب ضد سرقت را به گونه‌ای انتخاب می‌کنند که از نوع قفل با کلید کارگری باشد. درب ضد سرقت در کنار کلید های اصلی دارای دو کلید دیگر است که با عنوان کلید کارگری درب ضد سرقت شناخته می‌شوند. این کلیدها تا پیش از اینکه کلیدهای اصلی وارد قفل شوند، کار کرده و پس از وارد شدن کلیدهای اصلی در داخل قفل این کلیدهای کارگری نیز از کار خواهد افتاد و این موضوع سبب می شود که جلوی هر نوع سوء استفاده افراد از کلیدهای واحد ساختمانی گرفته شود.

بسیاری از مالکین هنگامی که قصد دارند ساکن یک خانه شوند، در مورد این که احتمال دارد فرد دیگری نیز کلید ساختمان را داشته باشد و وارد ساختمان شود دچار نگرانی می شوند، اگر خانه نوساز باشد و درب های ضدسرقت نیز داشته باشد،  برای این موضوع راه حل های بسیار زیادی وجود دارد. یکی از این راه حل ها استفاده از کلید کارگری درب ضد سرقت است که این راه‌حل موجب می‌شود نگرانی‌های افراد برطرف شود.

کلید کارگری درب ضد سرقت

 

عملکرد کلید کارگری درب ضد سرقت

 در رابطه با افزایش امنیت با استفاده از کلید کارگری درب ضد سرقت باید گفت که عملکرد این کلیدها به گونه ای است که پس از اینکه مالک خانه را از سازنده تحویل گرفت و کلیدهای اصلی را وارد قفل کرد، دیگر کلید کارگری درب ضد سرقت قادر به باز کردن قفل نبوده و از این رو فقط مالک خانه است که می‌تواند قفل درب خانه را باز کند.

کلید کارگری درب ضد سرقت

 

آیا کلید قفل درب ضد سرقت را می توان مجدد ساخت؟

در مورد کلیدهای درب ضد سرقت کامپیوتری باید گفت که این کلید ها دارای این ویژگی هستند که امکان ساخت از روی آنها وجود ندارد، در صورتی که امکان کپی برداری و ساخت کلید های درب ضد سرقت وجود داشته باشد، برای این کار به وقت زیادی نیاز است و این امر موجب می‌شود که امکان سرقت کاهش پیدا کند. زیرا سارقین برای باز کردن درب به زمان زیادی نیاز دارند.

درصورت داشتن هر گونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما تماس بگیرید. تیم کارشناسان ما آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند. همچنین  برای خرید اینترنتی درب ضد سرقت ترک و یا بازدید از کاتالوگ محصولات ما به صفحه فروشگاه ما سر بزنید.

 

بیشتر بخوانید:

    ثبت نظر