درب ضد سرقت مربوط به چه کشورهایی است؟

تکنولوژی درب ضد سرقت مربوط به کشور ایتالیا میباشد .

پس از چند دهه دو کشور چین و ترکیه با کپی برداری، نمونه های دربهای ضد سرقت مشابه را ساختند و این صنعت را بدست خود گرفتند به نحوی که جایگاه  ایتالیا در دنیا بسیار کمرنگ شد. درحدود 16سال است که درب ضد سرقت از کشورهای چین و ترکیه وارد  کشورمان ایران شده است. شایان ذکر است ابتدا دربهای ضد سرقت چینی وارد ایران شد و پس از مدت کوتاهی انواع درب ضد سرقت ترک هم توسط شرکتهای معتبر وارد  ایران شده است. باتوجه به کارکرد ایده آل دربهای ضد سرقت در ایران از استقبال خوبی هم برخوردار بوده است . خوشبختانه تلاش صنعتگران ایرانی باعث شد تا در مدت کوتاهی  این صنعت در ایران بومی سازی شود و در حال حاضر  خوشبختانه  70 درصد بازار  درب ضدسرقت در اختیار تولید کننده های ایرانی است. لازم به ذکر است اکثر درب های ضد سرقت ایرانی با متریال ام دی اف 8 میل تولید می شوند و به عنوان درب ضد سرقت ایرانی در سایت دژ موجود هستند و تنها یک مجموعه در ایران دربهای فلزی  به شکل درب ضد سرقت چینی تولید می کند.

درب ضد سرقت

یکی از دلایلی که دربهای ضد سرقت ایتالیایی در کشور ما وارد نشده است یا بصورت نمونه ای وارد شده است، قیمت بسیار بالای آن است و باید گفت به هیچ عنوان قابل رقابت نمیباشد چون قیمتی در حدود 4 برابر قیمت دربهای ضد سرقت ترک و قیمت چند برابری به نسبت درب ضد سرقت سری درجه یک دارد، البته نکته ای که قابل ذکر است این است که در ظاهر آپشن اضافه ای هم به نسبت قیمت مشتری دریافت نمیکند. چون آپشنهایی که باعث زیبایی دربهای ضد سرقت میباشد نظیر روکوب و پشت کوب و موارد دیگر را ندارد .تفاوتی که دربهای ضد سرقت ایتالیایی به نسبت بقیه کشورها دارد، 5 کلاس امنیتی مجزا دارد .

کلاس 1 : در حدود 20 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد

، کلاس2 : در حدود 30 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد .

، کلاس 3 : در حدود 40 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد .

، کلاس  4 :  در حدود 50 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد .

استاندارد فوق مربوط به دربهای ضد سرقت ایتالیا است و در اروپا کل اروپا تبعیت میشود .در کشورهای تولید دربهای ضد سرقت بغیر از ایتالیا اینچنین طبقه بندی وجود ندارد .

 

بیشتر بخوانید:

    ثبت نظر