درب ضد سرقت مربوط به چه کشورهایی است؟

تکنولوژی درب ضد سرقت مربوط به کشور ایتالیا میباشد .

پس از چند دهه دو کشور چین و ترکیه با کپی برداری،نمونه های دربهای ضد  سرقت مشابه را ساختند و این صنعت را بدست خود گرفتند به نحوی که جایگاه  ایتالیا در دنیا بسیار کمرنگ شد. درحدود 16سال است که درب ضد سرقت از کشورهای چین و ترکیه وارد  کشورمان ایران شده است. شایان ذکر است ابتدا دربهای ضد سرقت چینی وارد ایران شد و پس از مدت کوتاهی دربهای ضد سرقت ترکیه هم توسط شرکتهای معتبر وارد  ایران شده است. باتوجه به کارکرد ایده آل دربهای ضد سرقت در ایران از استقبال خوبی هم برخوردار بوده است . خوشبختانه تلاش صنعتگران ایرانی باعث شد تا در مدت کوتاهی  این صنعت درایران بومی سازی شود و در حال حاضر  خوشبختانه  70درصد بازار  درب ضدسرقت  در اختیار تولید کننده های ایرانی است. لازم به ذکر است اکثر  درب های ضد سرقت ایرانی  با متریال ام دی اف 8میل تولید می شوند و تنها یک مجموعه در ایران  دربهای فلزی  به شکل دربهای ضد سرقت  چینی تولید می کند.

درب ضد سرقت

یکی از دلایلی که دربهای ضد سرقت ایتالیایی در کشور ما وارد نشده است یا بصورت نمونه ای  وارد شده است قیمت بسیار بالایی دارد . و به هیچ عنوان قابل رقابت نمیباشد چون در حدود 4 برابر قیمت دربهای ضد سرقت ترکیه دارد البته نکته ای که قابل ذکر است این که در ظاهر آپشن اضافه ای هم به نسبت قیمت مشتری دریافت نمیکند . چون آپشنهایی که باعث زیبایی دربهای ضد سرقت میباشد نظیر روکوب و پشت کوب و موارد دیگر را ندارد .تفاوتی که دربهای ضد سرقت ایتالیا به نسبت بقیه کشورها دارد ، 5 کلاس امنیتی مجزا دارد .

کلاس 1 : در حدود 20 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد

، کلاس2 : در حدود 30 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد .

، کلاس 3 : در حدود 40 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد .

، کلاس  4 :  در حدود 50 دقیقه تحمل در مقابل سرقت دارد .

استاندارد فوق مربوط به دربهای ضد سرقت ایتالیا است و در اروپا کل اروپا تبعیت میشود .در کشورهای تولید دربهای ضد سرقت بغیر از ایتالیا اینچنین طبقه بندی وجود ندارد .

    ثبت نظر