برای تمیزکردن و حفظ زیبایی رویه و روکش درب ضد سرقت چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

حفظ زیبایی رویه و روکش درب ضد سرقت

اگر کمی با درب های ضد سرقت آشنا باشید می‌توانید متوجه شوید که این نوع درب‌ها ساختمان پیچیده ای دارند. ساختمان در ضد سرقت قابل تحلیل است. هر بخش از درب را می‌توان به صورت جداگانه بررسی نمود و همچنین هر بخش نقش مهمی را در کارایی کلی درب ایفا می‌کند. اجزایی که یک درب ضد سرقت را تشکیل داده اند به شکل خلاصه شامل روکش و لایه، لایه فولادی، چهارچوب و ریل، قفل، دستگیره و سایر یراق آلات و ... می‌باشند. یکی از مهم ترین بخش‌ها که باید همواره به آن توجه کرد رویه و لایه خارجی درب ضد سرقت است. این لایه و رویه در نمایش عموم می‌باشد و چیزی است که در نگاه اول و حتی طولانی مدت از درب به چشم می‌خورد.

روکش درب ضد سرقت از جنس‌های مختلفی ساخته و در دسترس قرار می‌گیرد. رایج ترین لایه رویه درب ضد سرقت از جنس چوب گردو و راش می‌باشد. همچنین روکش‌های فلزی، رزینی و شیشه ای نیز در انواع مخالف ساخته و عرضه می‌شوند.

برای تمیزکردن و حفظ زیبایی رویه و روکش درب ضد سرقت چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

انواعی که از درب ضد سرقت وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرند همواره در مکان های مختلفی قابلی رویت هستند. از همین رو عوامل بیرونی ای وجود دارند که بر آن‌ها تاثیر گذار بوده و سبب آلودگی آن‌ها نیز می‌شوند. برای تمیزکردن درب و براق سازی آن می‌توان از اصول و روش‌های گوناگونی پیروی کرد.

ضد عفونی کردن درب ضد سرقت

با توجه به همه گیری ویروس کرونا ، عده بیشتری به ضدعفونی کردن درب و یراب آلات آن و مکانهایی که در تماس بیشتری با عموم است میپردازند. با توحه به اینکه الکل حلال رنگ است وپیشنهاد میشود از ضد عفونی کننده های بدون الکل استفاده شود تا رنگ رویه ودستگیره درب به مرور زمان  از بین نرود. همچنین پیشنهاد میشود بعد از ضدعفونی کردن درب ، با دستمال مرطوب دوباره بر روی درب و یراق آلات کشیده شود تا احتمال کمترین آسیب هم از بین برود. و درآخرمیتوان با استفاده از براق کننده درب ، در صورت لزوم استفاده کرد.

براق کردن درب ضد سرقت

همانطور که گفته شد برای تمیز کردن یک درب ضد سرقت روش‌های گوناگونی وجود داد گه یکی از آن‌ها استفاده از براق کننده درب ضد سرقت است. اگر جنس رویه درب ضد سرقت چوبی باشد می‌توان با استفاده از براق کننده مخصوص درب ضد سرقت برای افزایش درخشندگی آن استفاده کرد. باید این موضوع را نیز توجه داشت که درب های ضد سرقت با لایه رزینی و یا شیشه ای نیازی به استفاده از براق کننده ندارند، چرا که جنس یک لایه از آن‌ها با استفاده از شوینده ملایم براق خواهد شد. در مجموع و نتیجه می‌توان این گونه برداشت کرد که برای تمیزکردن درب ضد سرقت با لایه و روکش رنگی و یا چوبی بهتر است از براق کننده مخصوص استفاده شود.

 برای درب ضد سرقت واکس‌هایی نیز موجود اند که دراصل همان کار براق کننده را انجام می‌دهند. این واکس‌ها توسط فرچه مخصوص خود که جنسی ملایم و سازگار دارد برروی سطح درب کشیده شده تا تمیز و براق سازی صورت گیرد.

نکته دیگری که در استفاده از براق کننده درب ضد سرقت و یا واکس مخصوص آن باید توجه داشت این است که درست است می‌توان از آن‌ها برای تمیز سازی درب استفاده کرد اما به شرطی که مانع آلودگی با درصد حجم زیادی بر روی درب نریخته باشد. اگر مایعات آلوده و کثیف و یا حتی هر چیز دیگری بر روی درب ریخته باشد، می‌بایست ابتدا با یک شوینده خیلی ملایم و یا حتی آب معمولی آن را از روی سطح روکش درب پاک نمود و سپس با استفاده از واکس مخصوص و یا براق کننده درب ضد سرقت به تمیز کردن آن پرداخت.
پس به طور کلی استفاده از براق کننده درب ضد سرقت و یا واکس مخصوص سبب می‌شود تا درب مانند روز اول نو و براق به نظر برسد.

براق کننده درب ضد سرقت به طور کلی دارای مقادیری کربن و همچنین روغنی مخصوص می‌باشد که با استفاده از ترکیباتی خاص به شکل کنونی اش در آمده است. این براق کننده مخصوص، قابلیت پاک سازی معمولی دارد و همچنین ظاهری تازه و نو به سطح چوبی درب می‌بخشد.
خریداری آن نیز آسان است. از طریق مراجع آنلاین به راحتی می‌توان براق کننده درب ضد سرقت را سفارش داد. همچنین از برخی از مراکز فروش درب ضد سرقت و یا حتی ابزار و یراق فروشی ها نیز می‌توان براق کننده درب ضد سرقت را تهیه کرد.

مجموعه دژ درب با داشتن سابقه طولانی خدمات بی نظیری را در زمینه درب‌های ضد سرقت ارائه می‌سازد. این خدمات شامل ارائه اطلاعات، تولید و خرید درب ضد سرقت، نصب و تعویض و تعمیر قطعات انواع درب ضد سرقت می‌باشد. می‌توان با مجموعه دژ درب علاوه بر مراجعه حضوری از طریق وبسایت نیز از خدمات بهره مند شد.

 

بیشتر بخوانید:

    ثبت نظر