افزایش امنیت و ایمنی با درب های ضد سرقت دژ

شایان ذکراست در حال حاضر دربهای ضدسرقت فلزی ( چینی ) با برندهای مختلفی درایران عرضه می شود که هرکدام مشخصات فنی مختلفی دارند برای اینکه مصرف کنندگان عزیز بهترین تصمیم را در خرید داشته باشند لازم است  به مواردی که کیفیت درب ضدسرقت چینی راتعریف می کند توجه داشته باشید  .

1-قفل :

قفل دربهای ضدسرقت از پارامترهای مهم در  این دربها  حساب می شود .
زبانه های قفل دژ ، از بهترین آلیاژ ساخته شده است و وزن اینگونه  قفلها برای سری گریدA در حدود 0.925گرم می باشد و برای سری معمولی تک قفل 0.725 گرم می باشد. که تاثیر بسزایی در تحمل در مقابل سرقت دارد .

.
2-سیلندر  دژ گریدA :

توپی یا سیلندر درب ضدسرقت از دیگر موارد مهم این دربها می باشد که سیلندر شرکت دژ از نوع گرید A بصورت انحصاری می باشد و بسیار سیلندر مقاومی می باشد، وزن توپی این سیلندر 0.465می باشد وکلیدهای این سیلندر بشکلی است که به راحتی از روی آن ساخته نمی شود و بشکل ناودانی مانند میباشد .
سیلندر معمولی : این سیلندر در بیشتر دربهای دربهای ضدسرقت استفاده می شود و در کدهای تک قفل درب ضدسرقت دژ نیز از همین سیلندر ها استفاده شده با وزن تقریبی 0.255گرم  و به مراتب ضعیف تر از سیلندر گرید A دژ می باشد.

3-ضخامت ورق و چارچوب:
1-3) درب ضدسرقت دژ دو قفل : ضخامت رویه درب 0.8میلی متر می باشد وضخامت چارچوب 1.5میلی متر و لازم به ذکراست با ضخامتهای ذکر شده وزن این درب 60کیلوگرم می باشد که از سری دربهای ضد سرقت سنگین در بازار میباشد .
2-3) درب ضدسرقت دژ تک قفل : ضخامت رویه درب 0.7میلی متر وضخامت چهار چوب 1.5 میلی متر می باشد،لازم به ذکر است وزن این درب حدود 50کیلوگرم می باشد و از کیفیت مناسبی برخوردار است .

4-باکس قفل دربهای ضدسرقت:

این جعبه فلزی جایگاهی است که قفل در آن قرار داده می شود. که در دربهای ضدسرقت دو قفل شرکت دژ، این جعبه فلزی است و در سریهای تک قفل دژ جعبه چوبی می باشد که به مراتب امنیت و استحکام جعبه های فلزی بیشتر است. البته فیکس شدن این محفظه به خود درب نیز از اهمیت خاصی برخوردار است .
5- چفت شدن درب وچارچوب : از دیگر مواردی که دربهای ضدسرقت دو قفل دژدارا می باشد سیستم جدید چفت شدن درب وچار چوب جهت جلوگیری از سرقت درب (دیلم زدن)می باشد. که این آیتم مانع باز شدن درب با کارت و وسیله دیگر میشود .
6-دستگیره :

 دستگیره دربهای دوقفل دژ از نوع استینلس استیل ضد زنگ میباشدکه به هیچ عنوان در اثر استفاده زیاد زنگ نمی زند . مطابق شکل زیرشایان ذکر است وزن تقریبی0.965گرم می باشد.( اصطلاحا نگیر میباشد یعنی وقتی آهنربا را روی دستگیره قرار میدهیم نمیچسبد .
دستگیره دربهای ضدسرقت تک قفل دژ: بصورت روبرو می باشد با طراحی ساده ،وزن تقریبی این دستگیره حدودا 0.825گرم می باشد.
7-تعداد زبانه های فولادی دربهای ضدسرقت دژ در  مورد دربهای دو قفل 17زبانه و در سریهای تک قفل 14 زبانه می باشد .که البته شب بند نیز شامل تعداد زبانه ها میشود .