چگونه به حل بعضی از مشکلات درب ضد سرقت کمک کنید

مشکلات درب ضد سرقت بسته به نوع درب بسیار جدی بوده ونیاز به تعمیر کار ماهر دارد اما بعضی از مشکلات درب ضد سرقت مانند رفع صدای لولا را خود انجام دهید

درب های ضد سرقت نوعی درب با ضریب ایمنی بالا هستند و سیستم پیچیده ای از نظر کارکرد دارند. برای همین هنگام بروز مشکلات درب ضد سرقت لازم است که افراد خبره در این زمنیه به حل این مشکلات اقدام نمایند. در این مقاله به بررسی انواع این مشکلات می پردازیم.

درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت از مهم ترین موارد ایمنی هستند که برای بالا بردن ضریب ایمنی در منازل از آن ها استفاده می شود. این درب ها معمولا از جنس های فوق محکم ساخته می شوند تا ایمنی بالاتری داشته باشند.

اما این درب ها در بعضی از مناطق از متریال هایی مانند فایبرگلاس نیز ساخته می شوند. با بالا رفتن تکنولوژی ساخت در این درب ها امروزه بر روی این درب ها مواردی نظیر اضافه نمودن امکانات جانبی دیگر مانند چشمی، قفل های دیجیتالی و یا آلارم خطر در نظر گرفته می شود.

بسته به نوع محل و اندازه دل نگرانی مالک نسبت به سرقت از متریال های مختلف درب های ضد سرقت در سازه ها استفاده می شود. مقاوم ترین نوع این درب ها نوع فولادی آن است که به علت متریال بدنه و نوع طراحی و ساخت، ایمنی مکان مورد نظر شما تا مقدار بالا تامین خواهد شد.

مشکلات درب ضد سرقت

مشکلات درب ضد سرقت

اگر چه این درب ها از ایمنی بالایی برخوردار هستند اما در بعضی از مواقع نیز دچار مشکلاتی نیز می شوند. مشکلات درب ضد سرقت بسته به نوع درب ها کمی پیچیده است و نیاز به تعمیرکار ماهر جهت رفع نمودن مشکل دارد.

مشکلات درب ضد سرقت به چند دسته مختلف دسته بندی می شوند. اما هرگز خود اقدام به تعمیر درب های ضد سرقت نکنید زیرا باعث آسیب بیشتر به درب می نمایید.

  • مشکل شکستن لولا
  • خارج شده درب ضد سرقت از رگلاژ
  • خراب شدن مغزی قفل
  • بروز مشکل در یراق آلات درب
  • ایجاد خرابی و مشکل در خود قفل
  • کم شدن کارکرد دستگیره
  • عدم ممانعت درب از نفوذ صدا به داخل سازه
  • خراب شدن چشمی

مشکلات درب ضد سرقت

چگونه به حل بعضی از مشکلات درب ضد سرقت کمک کنید

با بروز مشکلات درب ضد سرقت نیاز به تعمیرکار ماهر است تا به رفع این مشکلات کمک نماید. اما بعضی از مشکلات درب ضد سرقت را که بسیار جزئی و کوچک باشند را خود می توان رفع نمایید.

در صورتی که لولای درب ضد سرقت صدا کند

برای رفع این صدا شما می توانید با در آوردن میخ لولا و شستن و تمیز نمودن آن شروع کنید. حالا نوبت روغن روان کننده است که با اسپری نمودن بر روی لولا و باز و بسته کردن درب صدای لولا را از بین ببرید.

اگر هنوز مشکلات درب ضد سرقت شما حل نشده و لولا صدا می دهد می توانید دوباره امتحان نمایید. برای این کار با یک انبردست میخ های بلند لولا را بچرخانید تا کامل در محل خود آزاد شود. در صورتی که میخ کج شده است آن را تعویض نمایید. کاملا آن را شسته و روغن کاری کنید و بعد در جای خود قرار دهید. از یک سنباده نرم و یا سوزن برای پاک نمودن تمام قسمت های میخ استفاده نمایید.

در صورتی که بعد از تمام مراحل هنوز مشکلات درب ضد سرقت شما حل نشده و صدای آن شما را آزار می دهد. باید اقدام به تعویض لولای درب ضد سرقت نمایید.

مشکلات درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مشکلات درب های ضد سرقت از رگلاژ خارج شدن درب است. بروز این مشکل تنها با تجربه یک تعمیرکار ماهر قابل حل است و افراد بدون تخصص قادر نخواهند بود این مشکلات درب ضد سرقت را رفع نمایند. اما برای آگاهی از نحوه رفع کمی در این باره توضیح خواهیم داد.

  چگونه درب ضد سرقت را رگلاژنمایید

هنگامی درب ضد سرقت از رگلاژ خارج می شود که درب در هنگام باز و بسته شدن دچار مشکل شده و این کار به راحتی انجام نمی شود.

برای تعمیر این قسمت نیاز به دستگاه جوشکاری و چکش و میله آهنی است. تعمیرکار با استفاده از میله آهنی درب را بالا کشیده و با چکش به قسمت های مختلف که ممکن است دچار آسیب شده باشند ضربه می زند. در صورتی که نیاز به تغیر در محل لولا باشد نیز از دستگاه جوش کاری برای این کار استفاده می نماید. البته فراموش نکنید که هیچ گاه خود اقدام به تعمیر مشکلات درب ضد سرقت خود نکنید. زیرا ممکن است که درب دچار مشکلات بیشتری شده و هزینه ای بسیار گزاف بر دوش شما بگذارید.

مشکلات درب ضد سرقت

برای تعمیر مشکلات درب های ضد سرقت خود از گروه های کاری خبره و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید و هرگز این امر را به افراد نا آگاه و بی تجربه نسپارید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه فرمایید. کارشناسان ما دراین سایت آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشند. 

    ثبت نظر