مشخصات ویژه درب های ضد سرقت دژ

درب های ضد سرقت دژ با توجه به نیاز مشتری امکان تولید در سایزهای مختلف را دارد قفل چنگکی لولای پنهان و چارچوب ضد دیلم از امکانات درب های ضد سرقت دژ می باشد.

برای کاهش جرم و سرقت امروزه استفاده از درب ضد سرقت  و درب ورودی ساختمان در ساختمان ها و واحدهای مسکونی بسیار محبوبیت پیدا کرده است. افراد زیادی با توجه به امکانات مورد نظر خود به دنبال درب هایی با ویژگی های مورد نظر هستند. اما چه ویژگی هایی این درب ها را به ضد سرقت تبدیل نموده است. برای آشنایی با مشخصات ویژه درب های ضد سرقت با ما همراه باشید.

ویژگی های درب های ضد سرقت

این درب ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای امنیت بسیار زیادی نسبت به درب های معمولی هستند. جنس متریال مصرف شده در آنها و همچنین تجهیزات نصب شده بر روی درب های ضد سرقت به آنها افزایش ضریب ایمنی بیشتری بخشیده است. برای همین استفاده از این درب ها امروزه در بیشتر منازل مسکونی و واحدها برای کاهش سرقت از این ساختمان ها بسیار رایج شده است. درب ضد سرقت دارای ویژگی های منحصر به فردی است که با توجه به کشور و سازنده و امکانات نصب شده بر روی آن برای مصرف کننده امنیت، آرامش و زیبایی به همراه می آورد.

 • چارچوب این درب ها تنها برای خود درب طراحی و تولید می شود و امکان استفاده از آن برای درب های دیگر وجود ندارد.
 • قفل خودکار بر روی درب باعث می شود تا در صورت فراموش نمودن قفل نمودن درب سیستم خود به خود اقدام به قفل درب نماید.
 • متریال داخلی درب از فولاد ضد زنگ با الیاف مخصوص می باشد که مانع از باز شدن آن به سادگی می شود.
 • الیاف مصرف شده در درب مانع از آتش گرفتن درب هنگام آتش سوزی خواهد شد.
 • این الیاف همچنین مانع مستحکمی در برابر گرما، سرما، سروصدا و گرد و غبار است که باعث شده است.
 • قفل ها در این درب ها به صورت شش زبانه بوده که از طرفین درون چارچوب قرار می گیرند.
 • لولا های پنهان شده در چارچوب مانع از برش آنها توسط سارقان خواهد بود.
 • پوشش روی این درب ها از ماده ای به نام ام دی اف بوده که به آن زیبایی و تنوع طرح می بخشد.
 • امکان استفاده از شیشه های ضد سرقت نیز بر روی این درب ها وجود دارد.
 • امکان استفاده از انواع یراق آلات بر روی درب های ضد سرقت وجود دارد. تعدادی از این یراق آلات توسط تولید کننده درب سرقت معمولا بر روی درب در نظر گرفته می شود. اما مصرف کنندگان می توانند طبق دلخواه خود در صورت تمایل اقدام به نصب موارد مشابه نمایند.
 • لایه میانی درب از فولاد ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب می باشد.
 • بعضی از درب ها با توجه به نوع جنس و روکشی که در آن ها استفاده شده است ضد آب هستند و از آن ها با نام درب ضد سرقت ضد آب و آفتاب یاد می شود.

درب های ضد سرقت

استانداردهای درب های ضد سرقت

معمولا کارخانه درب ضد سرقت برای محصولات خود استانداردهایی را در نظر می گیرد. اما این استانداردها با توجه به کشورهای تولید کننده متفاوت می باشد.

امروزه چند کشور در تولید و عرضه درب های ضد سرقت در بازار جهانی دارای نامی آشنا هستند. از جمله مهمترین کشورهای فروشنده درب ضد سرقت، کشور ترکیه می باشد که با نام درب ضد سرقت ترک در بازار موجود می باشند. محصولات این کشور دارای کیفیت بسیار بالا و مرغوبیت در متریال بدنه و یراق آلات می باشد.

برای همین شرکت های بسیاری که در این حوزه فعالیت می نمایند اقدام به واردات از این کشور می نمایند. یکی از بزرگترین و مهمترین وارد کننده درب ضد سرقت شرکت دژ می باشد. این شرکت نمایندگی دربهای ضد سرقت دژ را در سراسر ایران بر عهده دارد.

درب های ضد سرقت

ویژگی های درب های شرکت تولیدی درب ضد سرقت دژ

 شرکت تولیدی درب ضد سرقت دژ، درب های ضد سرقت خود را به ویژگی های بسیار منحصر به فرد تولید می نماید. از جمله بارزترین ویژگی هایی که این درب ها از آن بهره مند می باشند می توان به این موارد اشاره نمود.

قفل مرکزی

معمولا درب های ضد سرقت دارای قفل می باشند که این قفل دارای چند زبانه در طرفین می باشد. زبانه ها با قفل شدن درب درون چارچوب فرو رفته و درب محکم می شود.  اما درب های تولید شرکت دژ دارای یک قفل مرکزی بوده که با قفل شدن آن 12 زبانه از طرفین وارد چارچوب شده و امکان سرقت را از این گونه درب ها به صفر می رساند.

 

درب های ضد سرقت

چارچوب ضد دیلم

معمولا بیشترین راه سرقت درب های ضد سرقت از قسمت لولای درب می باشد. با برش لولا و یا یک دیلم می توان یک درب غیر استاندارد را به سادگی باز نمود. چارچوب های درب ضد سرقت دژ با امکان افزایش ضخامت تا حدود 2 میلیمتر تولید می شود. این ضخامت باعث شده که لولا ها درون چارچوب ناپدید شده و مانع از دید و دسترس سارقان قرار گیرد.  

قفل چنگکی درب های ضد سرقت

واردکننده درب ضد سرقت دژ بر روی محصولات خود از انواع قفل برای بالا بردن درجه امنیت درب استفاده می کند. قفل چنگکی نوعی از قفل ضد سرقت است که زبانه ها به طور مخصوصی درون چارچوب قرار گرفته و مانع از دسترسی سارقان به قفل می شود. همچنین متریال این قفل ها از نوع ضد اسیدی، ضد مته، ضد برش و ضد تخریب تولید شده و به هیچ وجه امکان سرقت از این منازل وجود نخواهد داشت.

 

قفل چنگکی کاله ترکیه

متریال درب های ضد سرقت دژ

علاوه بر نوع با کیفیت متریال میانی درب های ضد سرقت دژ از نوع مرغوب متریال بر روی این لایه استفاده شده است. درجه مرغوبیت این لایه رویی مانع از نفوذ رطوبت و یا اسید به قسمت میانی درب می شود. این رویه از نوعی ماده به نام ام دی اف و یا ملامینه تولید و از بروز هرگونه آسیب به لایه میانی ممانعت به عمل می آورد.

درب های ضد سرقت

سایز بندی درب ضد سرقت

از مهمترین ویژگی هایی که درب های ضد سرقت دژ را به انواع دیگر برتری می بخشد تعیین سایز درب با توجه به نیاز مشتری می باشد. معمولا درب ضد سرقت به صورت سایزهای مشخص تولید و در بازار موجود می باشد. اما درب ضد سرقت دژ با توانایی تولید درب با سایز دلخواه به مصرف کننده این امکان را می دهد تا درب مورد علاقه خود را طرح، رنگ، تجهیزات و یراق آلات ویژه و همچنین سایز دلخواه خود سفارش دهد.

دیگر امکانات دلخواه قابل نصب بر روی درب ضد سرقت دژ

علاوه بر تجهیزات گفته شده بر روی درب های ضد سرقت دژ می توان از امکانات دیگر نیز استفاده نمود.

 • لولا ها در این درب تولید دژ به صورت کاملا مخفی کار شده است. این نوع نصب مانع از برش و یا تخریب آن با اسید می شود.
 • نصب چشمی، قفل پستچی، چندین لولا با امنیت بالا از دیگر امکانات این درب ها می باشد.  
 • استفاده از یک کلید اصلی: بدون داشتن این کلید هیچ فردی امکان باز نمودن درب را نخواهد داشت. حتی در صورت کپی نمودن کلید.
 • نصب دوربین بر روی درب: بر روی این درب های امکان استفاده از دوربین به سادگی وجود خواهد داشت. این نوع دوربین ها امکان اتصال به اینترنت منزل و همچنین اتصال به گوشی هوشمند شما را دارد.
 • اتصال درب به چارچوب با استفاده از جوش در تمام قسمت ها باعث افزایش ایمنی در این درب ها شده است.
 • متریال بدنه مانع از مصرف برق بیشتر در منزل خواهد شد. این متریل باعث تعدیل انرژی میان داخل و خارج از منزل شده و باعث کاهش هزینه برق مصرفی برای منزل می شود.
 • برای زیبایی بیشتر و همچنین افزایش ایمنی این درب ها می توان از قفل های زنجیری  که امروزه به صورت زیبایی طراحی و تولید می شوند نیز بر روی این درب ها استفاده نمود.

درب های ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت

شرکت های تولیدی بسیاری با توجه به محصولات با کیفیت کشورهای دیگر اقدام به تولید درب با ویژگی هایی درب های خارجی نموده اند. درب های ایرانی نمونه ای بارز از تولیدات درب کشور ترکیه می باشد. اما به علت استفاده از متریال های کم درجه تر این درب ها دارای قیمت کمتری نسبت به درب های ترک دارند.

همچنین درب ضد سرقت ایرانی از یراق آلات کم هزینه تر نسبت به انواع ترک در آن بهره برده شده است. این تجهیزات باعث کاهش قیمت این محصولات در بازار ایران شده است. اما توجه نمایید که می توانید از تولید کننده درب ضد سرقت درخواست نمایید که انواع تجهیزات مورد علاقه و مدرن را بر روی درب ایرانی خریداری شده نصب نماید. اما در بازار، محصولات چینی نیز با کمترین کیفیت و کمترین مرغوبیت وجود دارد. توجه به این نکته نیز ضروری است که قیمت تمام شده این درب های نیز مانند کیفیت آن می باشد. برای همین تولید کنندگان چینی محصولات خود را با قیمت کمتری به بازار عرضه می نمایند.

درب های ضد سرقت

فروشگاه درب ضد سرقت دژ

در زمینه تولید و تجهیز درب های ضد سرقت تولید درب دژ با سال ها تجربه کاری در این زمینه اقدام به عرضه انواع این محصول در بازار نموده است. برای سفارش و خرید انواع درب های ضد سرقت می توانید به سایت این شرکت مراجعه و برای خرید اقدام نمایید. برای دریافت لیست قیمت درب ضد سرقت نیز می توانید به همین سایت مراجعه و اطلاعات کسب نمایید.در ادامه مشخصات دقیقتر  برای شما تشریح شده است.

 • قفل :

قفلهای درب ضدسرقت از موارد مهم در این دربها می باشند.
زبانه های قفل دژ، از بهترین مواد آلیاژی ساخته شده است و وزن این قفل برای سری گریدA در حدود ۹۲۵ گرم می باشد وبرای سری معمولی تک قفل ۷۲۵ گرم می باشد. اما با توجه به سلیقه مشتری قفل دیجیتال نیز قابل انتخاب و نصب روی درب می باشد اما هزینه بالاتری نسبت به بقیه قفل ها دارد.

 • سیلندر گرید A:

سیلندر درب ضدسرقت از دیگر موارد مهم اینگونه دربها می باشد که سیلندر شرکت دژ از نوع گرید A بصورت انحصاری می باشد و بسیار سیلندر مقاوم می باشد، وزن توپی این سیلندر ۴۶۵ گرم می باشد و کلیدهای این سیلندر بشکلی است که به راحتی از روی آن ساخته نمی شود. کلید این نوع گرید به هیچ عنوان ساخته نمیشود .

 • سیلندر معمولی :

این سیلندر در بیشتر دربهای ضدسرقت استفاده می شود و در کدهای تک قفل درب ضدسرقت دژ نیز از همین سیلندر ها استفاده شده با وزن تقریبی ۲۵۵ گرم به مراتب ضیف تر از سیلندر A دژ می باشد.

 • ضخامت ورق و چارچوب:

درب ضدسرقت دژ دو قفل :ضخامت رویه درب ۰.۸ میلی متر می باشد و ضخامت چارچوب ۱.۵ میلی متر و لازم به ذکراست با ضخامتهای ذکر شده وزن این درب ۶۰ کیلوگرم می باشد. که از سنگینترین دربهای بازار میباشد .

 • درب ضدسرقت دژ تک قفل:

ضخامت رویه  این دربها  ۰.۷ میلی متر و ضخامت چهار چوب ۱.۵ میلی متر می باشد، لازم به ذکر است وزن این درب حدود ۵۰ کیلوگرم می باشد. که از سری دربهای ضد سرقت گرید B میباشد .

 • باکس قفل دربهای ضدسرقت:

این جعبه فلزی محفظه هایی است که قفل در آن قرار داده می شود. که در دربهای ضدسرقت دو قفل شرکت دژ، این جعبه فلزی است و در سریهای تک قفل دژ جعبه چوبی می باشد که به مراتب امنیت واستحکام جعبه های فلزی بیشتر است. چون اولین جایی که در سرقت صدمه میبیند این باکس میباشد .

 • چفت شدن درب و چارچوب :

از دیگر مواردی که دربهای ضدسرقت دو قفل دژ ، دارا می باشد سیستم جدید چفت شدن درب وچار چوب جهت جلوگیری از سرقت درب (دیلم زدن)می باشد. که از جمله موارد انحصاری دربهای ضد سرقت دژ میباشد .

 • دستگیره:

دستگیره درب های دوقفل دژ از نوع استینلس استیل ضد زنگ میباشد ( اصطلاحا نگیر توسط آهن ربا است ) که به هیچ عنوان در اثر استفاده زیاد زنگ نمی زند . مطابق شکل زیرشایان ذکر است وزن تقریبی ۹۶۵ گرم می باشد.

 • دستگیره درب های ضدسرقت تک قفل دژ :

  باطراحی ساده ،وزن تقریبی این دستگیره حدودا ۸۲۵ گرم می باشد.که بسیار مقاوم میباشد .
تعداد زبانه های فولادی دربهای ضدسرقت دژ در دربهای دو قفل ۱۷زبانه ودر سری های تک قفل ۱۴ زبانه می باشد . که ۳ زبانه بیشتر بعلت قفل دوم میباشد . 

 

بیشتر بخوانید: 

  ثبت نظر