مشخصات فنی درب های ضد سرقت دژ

در ابتدا با توجه به اینکه دربهای ضد سرقت دژ در ۳ سری کیفی تولید میشود لذا در هر قسمت اشاره ای به تفاوتهای رده کیفی هم میشود .

چهارچوب درب ضد سرقت

در مورد ضخامت ورق چهارچوب برای سری اکونومی با ضخامت ورق 1.25 میل و برای سری درجه یک و لوکس از ضخامت 1.5 میل استفاده میشود، تمام ورقها با استفاده از دستگاه رول فرمینگ بشکل چهارچوب درمیآید که البته کیفیت مونتاژ بالای چهارچوب صرفنظر از توان فنی با کیفیت این دستگاه مهندسین خبره با تجربه شرکت دژ هستند .

توصیه امنیتی و دوام : ورق با ضخامت چهارچوب کمتر از 1.5 میل در بلند مدت باعث مشکلاتی در رگلاژ ایجاد میشود و همچنین در دیلم کردن چهارچوب مقاومت ورق 1.5 به مراتب بیشتر است .

ضخامت کلاف درب ضد سرقت

ضخامت ورق کلاف درب در تمام سریهای کیفی دژ 1.25 میل میباشد که مقاومت خوبی در مقابل دیلم شدن دارد .

استراکچر داخل درب ضد سرقت

در مورد استراکچری که در داخل درب استفاده میشود در مورد سری اکونومی یک ورق 0.7 میل ولی بصورت 60 درصد داخل درب قرار میگیرد و فضاهای خالی با یونولیت که نقش عایق صوتی و حرارتی را ایفا میکند پر میشود .

در مورد استراکچر سری درجه یک و لوکس ورق با ضخامت 0.7 میل بصورت سرتاسری  قرار میگیرد بعلاوه 7 قوطی افقی 2*3 جهت استحکام و ممانعت از دیلم کردن .

توصیه امنیتی :اخیرا تیم مهندسی شرکت با اضافه کردن یک آپشن ،لبه دار کردن کلاف درب حدود 1 سانت و ایجاد شیار داخل چهارچوب که مقاومت بسیار زیادی در مقابل دیلم کردن ایجاد میکند البته این یک آپشن امنیتی است که بصورت معمول روی دربها نیست .

رویه درب های ضد سرقت

رویه دربهای ضد سرقت دژ در سری کیفی لوکس از ام دی اف 10 میل ترکیه کارخانه yildiz و برای سری درحه یک و اکونومی از ام دی اف 8 میل ایرانی  استفاده میشود . شایان ذکر است برای سری لوکس و درجه یک از روکش طبیعی چوب راش یا گردو استفاده میشود ولی برای سری اکونومی از روکشهای مصنوعی ( پی وی سی یا لمینوکس ) استفاده میشود .   

یونولیت و واشر درزگیر 

یونولیت با چگالی بالا  در فضاهای خالی ما بین ورق ها استفاده میشود که باعث ایجاد عایق حرارتی و صوتی میشود و همچنینی از نوار درزگیر با ضخامت بالا و جنس پلی آمید استفاده میشود که بسیار دربها کیپ میشود .

قفل درب ضد سرقت

قفل برای سری درجه یک و لوکس از برند کاله ترکیه با 5 سال ضمانت استفاده میشود و برای سری اکونومی از قفل چینی و ایرانی با برند ایده آل

توصیه امنیتی :

میتوان بجای قفل ساده از قفلهای مولتی ( مرکزی ) قفل چنگکی ، قفل گاوصندوقی ، قفل دیجیتال استفاده کرد که هر کدام از لحاظ امنیتی یک آپشن مهم بحساب میآید .

یراق آلات درب ضد سرقت

در مورد یراق آلات که شامل دستگیره ، درکوب و چشمی و پین های ثابت امنیتی میباشد در سری لوکس و درجه یک از شرکت هایکو با ضمانت 3 سال میباشد و برای سری اکونومی از یراق ایرانی درجه کیفی متوسط استفاده میشود .

رنگ رویه درب ضد سرقت و چهارچوب

با توجه به اینکه رنگ از موارد تاثیر گذار در در ضد سرقت میباشد لذا شرکت دژ فقط از رنگهای کارخانه گنج ترکیه استفاده میکند . و در مورد رنگ چهارچوب و کلاف دربها و همچنین دربهای رویه فلز از رنگهای الکترواستاتیک استفاده میشود .

    ثبت نظر