مقالات

قفل دیجیتال و هوشمند دارای چه مزایایی است؟

قفل های آژیر دار درب ضد سرقت

قفل های دیجیتال و هوشمند با دارا بودن چند سیستم از درجه بالای امنیتی برخوردار است اتصال ساده به تجهیزات هوشمند از دیگر مزایای قفل های دیجیتال و هوشمند است.

شاید بتوان گفت قابل لمس ترین نوع فن آوری ساخت قفل های دیجیتال و هوشمند است. نحوه کارکرد آسان این گونه قفل ها توسط مالکان باعث شده است که استفاده از این فن آوری در میان افراد دارای جایگاه بسیار ویژه ای باشد. در این مقاله با این قفل ها و مزایای آن ها بیشتر آشنا می شوید.

قفل های مکانیکی

در گذشته بیشتر قفل ها توسط کلیدها باز می شدند و بدون داشتن کلید تنها راه حل شکستن قفل ها بود. البته در صورتی که هیچ گونه دسترسی به کلید ساز نبود.  با این کار نیز عملا قفل دیگر مورد مصرفی نداشت و باید دور انداخته می شد. ایجاد هزینه های اضافی مالکان را بر آن داشت که از قفل هایی با ویژگی های بهتر استفاده نماید.برای همین امروزه تقریبا قفل های مکانیکی جای خود را به قفل های هوشمند و دیجیتال داده اند.

استفاده از فن آوری های نوین در این گونه قفل ها باعث شده است تا هر فرد بنا به سلیقه و تمایل خود از روش های مختلفی جهت باز کردن آن ها استفاده نماید. استفاده از اثر انگشت، ایجاد رمزهای عددی، باز و بسته شدن از طریق گوشی تلفن تنها چند گزینه محدود از روش های استفاده از این قفل ها است.

قفل های دیجیتال و هوشمند

یکی از مهم ترین محصولات در زمینه امنیت استفاده از قفل ها است. از گذشته تاکنون قفل ها دارای جایگاه مهمی در زندگی فردی و ایجاد امینت برای آن ها بوده است. با پیشرفت تکنولوژی بیشتر تجهیزات به سمت و سوی استفاده از این فن آوری در ساخت خود می روند و هر روزه شاهد به بازار آمدن تجهیزات بیشتری با این گونه تکنولوژی ها هستیم.

قفل دیجیتال و هوشمند نوع خاصی از قفل ها هستند که با استفاده از روش های مختلف فن آوری کار می کنند. بدنه مستحکم و سیستم های هوشمند موجود در آن مانع از باز شدن آن توسط افراد دیگر شده و تنها توسط سیستم تعیین شده برای آن قابل دسترسی هستند. بیشتر قفل های دیجیتال و هوشمند انرژی مورد نیاز خود را از باتری های کوچک درون خود دریافت نموده و بدون هیچ گونه سیم کشی به سادگی مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از قفل های دیجیتال و هوشمند

در بیشتر شهرها، ساختمان ها به صورت مجتمع های مسکونی شکل گرفته اند و افراد بسیاری در این مجتمع ها ساکن هستند. در این صورت کنترل نمودن عبور و مرور افراد در این گونه فضاها عملا کاری سخت و دشوار و در بسیاری از موارد غیر ممکن است. نصب قفل های دیجیتال و هوشمند بر روی درب ورودی این گونه مجتمع ها مانع از ورود افراد متفرقه به فضای داخلی سازه شده و امنیت بیشتری برای ساکنان آن به همراه دارد. در این گونه سازه ها تنها افرادی می توانند تردد کنند که از نحوه باز کردن قفل درب اطلاع داشته باشند. برای همین مهم ترین مزیت این قفل ها ایجاد امنیت بیشتر برای ساکنان است.

مزیت استفاده از قفل های دیجیتال و هوشمند

استفاده از قفل های دیجیتال و هوشمند تنها به سازه های مسکونی محدود نیست بیشتر اماکنی که به دلایل مختلف باید دارای امنیت بیشتری باشند نیز از موارد مهم استفاده از قفل های دیجیتال و هوشمند هستند. به عنوان مثال مراکز خرید مانند طلا فروشی و یا صرافی بیشترین مورد مصرف قفل های دیجیتال هستند.

از جمله مزایایی که باعث می شود تا قفل های دیجیتال و هوشمند جایگاه ویژه ای در زندگی افراد داشته باشند می توان به این موارد اشاره نمود.

نحوه استفاده از قفل های هوشمند

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختقفل های دیجیتال و هوشمند به طرق مختلفی قابل مصرف هستند. استفاده از رمزهای خاص، استفاده از کارت های هوشمند، توسط گوشی موبایل و … از مهم ترین روش هایی هستند که به وسیله آن می توان قفل های دیجیتال را باز نمود. اما هنوز هم امکان گم شدن کارت و یا فراموشی رمز درب برای بعضی از افراد وجود دارد. به همین خاطر قفل های دیجیتال و هوشمند از سیستم های مختلفی نظیر تشخیص بافت زنده و تابع خیالی برای باز شدن استفاده می کنند. این گونه سیستم ها بدون مالک قفل کاملا بدون استفاده بوده و امنیت  بیشتری برای ساکنان سازه ها به همراه دارد.ی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ایجاد آرامش و آسودگی بیشتر

در بسیاری از مواقع افراد فراموش می کنند که درب منزل خود را قفل کنند و مجبور می شوند تا راه زیادی را برگردند تا قفل درب منزل خود را ببندند. یا بعضی از قفل های مکانیکی با کمترین فشار به راحتی باز شده و برای ساکنان منزل ایجاد خطر می کنند. قفل های دیجیتال و هوشمند با دارا بودن ویژگی بسته شدن خودکار و اعلام هشدار در صورت هر گونه فشار به ساکنان محل اطمینان، آرامش و آسودگی بیشتری هدیه می کند.

ایجاد مدیریت انحصاری ورود و خروج

در بسیاری از مواقع افراد از ورود افراد غیر مجاز به منزل خود ابراز نگرانی می کنند و یا علاقه ای به خروج فرزند خود از منزل در زمان غیبت خود ندارند. قفل های دیجیتال و هوشمند با دارا بودن ویژگی تغییر رمز در صورت نیاز و یا ایجاد مدیریت انحصاری توسط مالک به سادگی می تواند ورود و خروج افراد غیر مجاز به منزل را تحت کنترل قرار داده و فضایی با امنیت بالا ایجاد نمایند.

اتصال به تجهیزات ساختمان های هوشمند

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که منازل هوشمند دارند عدم اتصال قفل های مکانیکی به این گونه سازه ها است. اما قفل های دیجیتال و هوشمند به سادگی با تجهیزات مختلف این ساختمان قابلیت اتصال داشته و با گوشی همراه یا یک تبلت همراه می توان آن را از راه دور نیز تحت کنترل  خود قرار داد.

ایجاد یک حریم خصوصی بدون هیچ مشکل

اگر شما نیازمند یا علاقمند داشتن یک حریم خصوصی شخصی بدون هیچ گونه مشکلی هستید استفاده از قفل های دیجیتال و هوشمند بهترین راه کار ممکن است. در صورتی که شما مالک یک فضای تجاری هستید نیز استفاده از قفل های دیجیتال می تواند به سادگی ورود و خروج افراد را به فضای تجاری شما تحت کنترل خود قرار دهد. این گونه قفل ها با دارا بودن امنیت بالا به شما در ایجاد یک حریم خصوصی پایدار کمک زیادی می کند.

زیبایی ظاهری قفل های هوشمند

شاید یکی از بارزترین ویژگی هایی که باعث می شود تا افراد تمایل زیادی به خرید قفل های دیجیتال در منزل یا محل کار خود داشته باشند زیبایی این نوع قفل ها در مقایسه با انواع قفل های مکانیکی است. زیبایی بصری ایجاد شده توسط این قفل ها باعث ایجاد حس بهتری برای مالک ساختمان می شود.

ظاهر قفل های هوشمند

چند نوع نحوه استفاده از قفل های دیجیتال

بسته به نظر افراد و مالک ساختمان قفل های دیجیتال از نوع خاصی از سیستم برای باز شدن خود استفاده می کنند.

  • رمزهای عددی
  • اسکن اثر انگشت
  • صفحه های لمسی
  • تابع های خیالی
  • بافت زنده
  • کارت های هوشمند
  • اتصال به اپلیکیشن های موبایل مالک
  • اتصال به وای فای منزل
  • قابلیت تشخیص چهره
  • قابلیت تشخیص کف دست

شاید فن آوری های دیگری نیز در این گونه قفل ها مورد استفاده واقع شده باشند اما هر کدام باعث می شود تا قیمت این قفل ها افزایش یابد. فراموش نکنید که هر قفل دیجیتال از چند سیستم جهت باز شدن خود بهره می برد. در این صورت با قطع شدن اینترنت منزل با استفاده از سیستم های دیگر مالک سازه می تواند قفل درب را باز کند.

نحوه خرید قفل های هوشمند

از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید قفل های دیجیتال و هوشمند باید حتما مورد توجه قرار گیرد ویژگی هایی است که شما از قفل خود انتظار دارید. ایجاد امنیت برای هر نوع فضا نیاز به نوع مشخصی از قفل های هوشمند دارد. هر گونه از قفل های دیجیتال با نحوه عملکرد خود و استفاده از نوع سیستم کار شده در آن با قیمت های مختلفی در بازار عرضه می شوند. برای همین قیمت قفل های دیجیتال و هوشمند بسته به نوع سیستم نصب شده بر روی قفل متفاوت بوده و بر قیمت آن تاثیر می گذارد.

فراموش نکنید که نصب قفل های دیجیتال و هوشمند نیاز به متخصص داشته برای همین نصب این قفل ها را به افراد غیر حرفه ای نسپارید.

برای خرید درب ضد سرقت، درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت ایرانی و انواع قفل های دیجیتال و هوشمند با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت می توانید به سایت ما مراجعه و ثبت سفارش فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *