مقالات

فروش درب ضد حریق در تهران و کرج

درب_ضد_حریق

می‌توان به جرئت گفت که اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین مشکلی که در هنگام آتش سوزی در محل ایجاد می‌شود، نفوذ حریق از یک قسمت به سایر بخش‌های یک ساختمان است. چند سالی می‌شود که با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن محصولات متنوع، درب‌هایی تولید می‌شوند که تا حد زیادی این مشکل را برطرف می‌کنند. موادی که در درب ضد حریق به کار می‌رود، باید در برابر شعله‌های آتش مقاوم باشد و بتواند در زمانی طولانی در برابر آن از خود مقاومت نشان دهد. مجموعه دژ درب که یک تولیدی درب ضد حریق مطرح در سطح کشور است، در ادامه توضیحات بیشتری در این زمینه به شما عزیزان خواهد داد تا انتخاب درست و مطلوبی داشته باشید.

مشخصات درب ضد حریق

نام دیگر این محصول، دود بند است. هنگامی که می‌خواهید از درب ضد حریق استفاده کنید و آن را تهیه نمایید، باید بدانید که این کالا حتماً باید دارای تاییدیه آتش‌نشانی باشد. بر طبق این تاییدیه این محصول باید از ورود دود و آتش به محیط داخلی جلوگیری کند و دارای دستگیره ضد حریق باشد. دفترچه تاییدیه فنی داشته باشد و هنگام تولید آن از مواد مضر برای محیط زیست استفاده نشده باشد. با ابعاد استاندارد 210 در 105 سانتی‌متر و یا 210 در 110 سانتی‌متر تولید شود. اینها بخشی از قوانینی هستند که هنگام تهیه درب ضد حریق در تهران و کرج و یا هر شهر دیگر باید در زمان انتخاب و خرید مستقیم از کارخانه باید به آنها توجه کنید. درب ضد حریق از سرایت آتش و دود به واحدهای دیگر ساختمان و پخش آن جلوگیری می‌کند. یعنی قبل از رسیدن آتش‌نشان‌ها به محل سوختگی کمک شایانی به جان و محل زندگی یا کار افراد خواهد کرد.

مواد تشکیل دهنده

قبل از تهیه درب ضد حریق در تهران و سراسر کشور باید بدانید که این کالا از اجزایی تشکیل و تولید شده است همه انها در کنار هم باعث خصوصیات منحر به فردی مانندی مقاومت در برابر آتش آن شده است. در ادامه به این اجزا اشاره خواهیم کرد.

لاستیک‌های نسوز

از لاستیک‌های نسوز به عنوان درزگیر این دودبند استفاده می‌شود. این مواد در منافذ محصول قرار می‌گیرد و موجب عبور نکردن دود از منافذ می‌شود. همین موضوع باعث عدم گسترش دود به سایر بخش‌های ساختمان خواهد شد.

جک آرام‌بند

از این جک می‌توان به عنوان یک کنترل‌گر نام برد زیرا در هنگام آتش‌سوزی وقتی یک فرد از محیطی که آتش گرفته است فرار می‌کند، باعث بسته شدن درب به آرامی می‌شود. این یعنی اگر حتی آن فرد در آن شرایط سخت فراموش کرده باشد درب را بندد، این قطعه به صورت خودکار بسته می‌شود.

لنگه و چهارچوب فلزی

فلز ماده‌ای است که در هر لنگه مقدار زیادی از آن به کار می‌رود و به چشم می‌خورد. استفاده از همین فلز است که در هر لنگه موجب عایق شدن آن می‌شود. چهارچوب‌های این محصول نیز معمولاً فلزی هستند. نوع فلزی که برای چهارچوب به کار می‌رود معمولاً ورق‌های گوانیزه شده است و ضخامت 2 میلی‌متری دارد. در مورد رنگ این چهارچوب‌ها نیز بدانید که از نوع کوره‌ای الکترو استاتیک نسوز هستند.

لولا

لولا نیز فلزی و کاملاً مستحکم و مقاوم خواهد بود. وزن محصولی که شما خریداری می‌کنید، سنگین خواهد بود و تکیه‌گاه آن فقط لولا خواهد بود که باید این وزن زیاد را تحمل کند. این لولا باید بسیار محکم باشد و البته مقاومت بالایی در برابر آتش، رطوبت و اکسید شدن نیز داشته باشد؛ به همین دلیل است که غالباً از استیل در این قسمت بهره می‌برند.

دستگیره

هنگامی که برای خرید درب ضد حریق در تهران و کرج و یا هر شهر دیگر اقدام می‌کنید، متوجه خواهید شد که یکی از مواد تشکیل دهنده آن، آنتی پنتومیک است که از جنس استیل می‌باشد. از آن برای ساخت دستگیره استفاده می‌شود اما چرا؟ زیرا هم عملکردی سریع دارد و هم جنس آن بسیار مقاوم و محکم است و برای این کالا عالی به نظر می‌رسد.

پشم سنگ نسوز

یکی از مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده این محصول، پشم سنگ نسوز است. قبل از تهیه درب ضد حریق در تهران و دیگر شهر ها بهتر است که از ساختمان آن آگاهی داشته باشید. ساختمان این محصول به این گونه است که در یک چهارچوب، شبکه‌ای از فلز قرار گرفته است. درست بین این شبکه‌های فلزی است که پشم سنگ نسوز قرار می‌گیرد. در واقع همین موضوع و وجود این پشم سنگ، باعث افزایش مقاومت این کالا در برابر آتش و دود می‌شود. این ماده می‌تواند در برابر حریق تا حدود 2 ساعت از خود مقاومت نشان دهد و دمای بالایی حدود 900 درجه سانتی‌گراد را تحمل کند.

اسکلت تقویتی داخل لنگه

تولید کنندگان درب ضد حریق در تهران و کرج معمولاً برای تقویت و مقاومت بهتر آن از اسکلت تقویتی با جنس فلز استفاده می‌کنند. این قطعه در داخل لنگه‌ها به شکل حرف یو انگلیسی U به چشم می‌خورد.

در حالت کلی باید به یاد داشته باشید که هر چقدر کیفیت دربی که تهیه می‌کنید و یا سفارش تولید آن را می‌دهید به عواملی مانند ضخامت ورق چهارپوب، دانسیته پشم سنگ، نوع لولا، ضخامت ورق روی محصول، نوع رنگ الکترو استاتیک و… بستگی دارد و این فاکتورها روی کیفیت و قیمت کالا تاثیرگذار هستند.

مجموعه دژ درب که در ساخت انواع درب ضد حریق در تهران و انواع دیگر درب‌ها فعالیت می‌کند، علاوه بر اینکه درب‌های آماده و استاندارد را به مشتریان ارائه می‌دهد بلکه کارخانه تولید، حمل و نصب نیز هست. پس شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را به آن سفارش بدهید تا مطابق با استانداردهای آتش‌نشانی برای شما و به سلیقه شما سفارش سازی و ساخته شود. تیم مجرب و حرفه‌ای دژ درب کالای خریداری شده شما را تا محل همراهی کرده و سپس نصب خواهد کرد. به وب‌سایت این مجموعه مراجعه نمایید و از انواع مختلف محصولات دیدن کنید. به خاطر بسپارید که کاشناسان این مجموعه پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

سوالات متداول

۱. در چه مکان‌هایی حتماً باید از درب ضد حریق استفاده شود؟

نصب درب دودبند در پله‌های خروج اضطراری محل‌هایی مانند بیمارستان‌ها، مدارس، هتل، مجتمع‌های تجاری، اداری و مسکونی الزامی است. این کالا همچنین در موتورخانه‌ها، کارخانه‌ها، پارکینگ‌ها و اصولاً هر مکانی که آنجا را از سایر محیط‌ها جدا می‌کند، نصب خواهد شد و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

۲. چرا بیشترین مواد تشکیل‌دهنده درب ضد حریق، فلز است؟

مهم‌ترین علت این انتخاب این است که فلز توانایی تحمل دمای زیادی را دارد. این ماده از سایر مواد و عناصر، مقاوم‌تر است. درست است که از انواع مختلف فلزها در این محصول استفاده می‌شود اما باید گفت که همه آنها مقاوم و مستحکم هستند.

۳. آیا درب ضد حریق در تهران و کرج در مجموعه دژ درب قابل سفارشی سازی است؟

بله البته باید دقت کنید که امکان ساخت و تولید ابعاد سفارشی در عرض تا 120 سانتی‌متر و در ارتفاع نیز تا 220 سانتی‌متر وجود دارد. کارشناسان این مجموعه برای اندازه‌گیری در محل شما حاضر خواهند شد و سفارش شما را ثبت خواهند کرد. غالباً زمان ساخت آن نیز 25 تا 30 روز کاری به طول می‌انجامد. در مورد نصب آن نیز باید بگویم که می‌تواند روی فریم انتظار یا ساب فریم نصب شود و هم می‌تواند روی سنگ، پیچ شود.

۴. عوامل موثر در قیمت درب دودبند کدام‌اند؟

متریالی و موادی که در آن استفاده شده است روی قیمت موثر می‌باشد. همچنین میزان و مقدار مقاومت آن در برابر آتش و طرحی که انتخاب می‌کنید نیز از دیگر عوامل تاثرگذار روی نرخ آن به شمار می‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *