طرح های درب ضد سرقت به صورت کلی

امروزه نام درب های ضد سرقت را زیاد می‌شنویم و یا حتی خودمان در منزل و محل کارمان نیز از آن‌ها استفاده می‌کنیم. در واقع درب ضد سرقت درحالی که به خوبی در بین عامه مردم جا افتاده اند و جانشین نسل قبلی خود یعنی درب های معمولی و حفاظ های آکاردئونی شده اند، با گسترش و پیشرفت توانستند انواع مختلفی داشته باشند و همچنین در شرایط گوناگون و متنوعی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. اما به طور کلی درب های ضد سرقت از لحاظ طرح و ساختار به چند دسته تقسیم می‌شوند؟ در این مقاله قصد داریم انواع درب ضد سرقت از لحاظ طرح، ابعاد و ویژگی ها و همچنین ارائه آن توسط مجموعه دژ درب را بررسی کنیم.

برای آگاهی از قیمت درب ضد سرقت و تماشای طرح ها و تمامی مدل های آن وارد صفحه لینک شده شوید

سرفصل های مقاله:

  • تقسیم بندی درب های ضد سرقت بر اساس طرح
  • درب های ضد سرقت با طرح CNC و ویژگی های آن ها
  • درب های ضد سرقت با طرح برجسته و ویژگی های آن ها

تقسیم بندی درب های ضد سرقت بر اساس طرح

ابعاد و ویژگی های درب ضد سرقت می‌تواند متفاوت باشد. چرا که از این درب ها در شرایط مختلف و بر اساس نیازهای گوناگون استفاده می‌شود. این انواع نیز خود شامل زمینه‌های مختلف می‌شوند. برای فهم بهتر می‌توان گفت در ساختمان درب ضد سرقت که شامل لایه های تشکیل دهنده، ریل، جعبه و چهارچوب، قفل و دستگیره، روزت محافظ و یراق آلات و همچنین روکش درب می‌باشد، هریک از آن‌ها می‌توانند به انواعی تقسیم گردند.

 با توجه با این مسائل و با درنظر گرفتن همه این ها، به شکل کلی تمامی درب های ضد سرقت از نظر ویژگی ها و ابعاد درب ضد سرقت و همچنین طرح به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند.
این دو دسته شامل موارد زیر می‌باشد.

  • درب های ضد سرقت سی ان سی و یا شیار خور
  • درب های ضد سرقت برجسته

هر یک از این انواع درب ها، با توجه به کلیات استفاده شده در ساختمان درب دارای ویژگی های متمایز به خود هستند و در بازه های قیمتی متفاوت و همچنین کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین از لحاظ طرح نیز در نوع خود خاص هستند. در ادامه این مقاله توسط وبسایت مجموعه دژ درب آن‌ها را کامل معرفی می‌کنیم.

نوع درب ضد سرقت با طرح سی ان سی به درب شیار خور نیز معروف است. این نوع درب دارای خطوط و شیار های بسیار ظریفی است که توسط دستگاه سی ان سی بر روی درب تراشیده می‌شود. استفاده از این نوع از درب بسیار رایج است. به دلیل وجود تنوع بسیار بالا، دسترسی پذیر بودن در تمام نقاط کشور، وجود تنوع، سادگی و شیک بودن و صد البته امنیت و در مقابل آن قیمت بسیار مناسب، درب ضد سرقت با طرح سی ان سی، مورد توجه و استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند. این استقبال بخش گسترده ای از ساختمان سازان را شامل می‌شود زیرا از این نوع درب برای ورودی واحد های مسکونی و اداری استفاده می‌گردد.

این نوع درب، مانند هر درب ضد سرقت دیگری دارای چند لایه به ویژه لایه ای از فولاد می‌باشد که عمل فشار و شکستن درب توسط ورودی غیرمجاز و سارقین را خنثی می‌سازد و هدف اصلی درب های ضد سرقت یعنی امنیت برقرار خواهد بود.

برای افزایش امنیت در این نوع درب نیز از قفل های با کیفیت و چند زبانه استفاده می‌شود. این قفل ها نیز دارای روزت، قطعه محافظ قفل می‌باشند که از مغزی قفل محافظت کند.

درب ضد سرقت با طرح سی ان سی نیز دارای قیمتی بسیار مناسب می‌باشد. از دلایل این قیمت مناسب وجود عامل اصلی یعنی برقراری امنیت معروف، توسط دربی است که در زمان کمتر و با وسایل و مواد کمتری تولید شده است.

 یکی از نکته های بسیار جالب که درباره درب ضد سرقت با طرح سی ان سی وجود دارد، این است که امکان رنگ آمیزی و یا تعمیر روکش روی درب فراهم خواهد بود! این مورد نکته ای بسیار مهم است که با در نظر گرفتن آن، می‌توان در صورت وقوع هر حادثه و ایجاد آسیب به درب که ممکن است حین حمل و جابجایی و یا نصب درب رخ دهد، آن را ترمیم و جبران کرد و یا حتی به ظاهر آن بعد از مدتی تنوع دلخواه را بخشید.

در بین طرح های درب ضد سرقت، درب ضد سرقت با طرح های سی ان سی، دارای نمونه های  مدرن و زیبایی می‌باشد که می‌توان از آن ها در پروژه های متوسط ساختمانی و در ورودی واحد های مسکونی، ویلایی و ادارات استفاده کرد. ابعاد و ویژگی های درب ضد سرقت از این سری از درب ها، سبب شده تا بتوان حتی بعد از نصب نیز درصورت وقوع مشکل آن را تعمیر کرد. این امر باعث شده تا این درب ها در دسته یکی از پرطرفدار ترین و بهترین درب های در بازار قرار بگیرند.

درب های ضد سرقت با طرح برجسته و ویژگی های آن ها

از بین انواع درب های ضد سرقت، دسته ای نیز در گروهی تحت عنوان درب های ضد سرقت برجسته قرار می‌گیرند. این نوع از درب های ضد سرقت کمی متفاوت بوده و صد البته دارای ویژگی های منحصر به فرد نیز هستند که با آن‌ها در ادامه آشنا می‌شویم.

گفتیم که ابعاد و ویژگی های درب ضد سرقت می‌توانند متفاوت باشند. درب های ضد سرقت با طرح برجسته، به نسبت درب های ضد سرقت رایج و معمولی از ضخامت بیشتری برخوردار اند و در ساختمان این نوع از درب از لایه های بیشتری استفاده شده است. این افزایش تعداد لایه ها، خاصیت امنیت و عایق بودن را برای عوامل گوناگون تقویت می‌نماید.
وجود لایه های بیشتر، افزایش وزن درب را نیز به دنبال دارد. همانطور که میدانیم وزن درب ملاک مهمی در تایین قیمت نهایی در هنگام خرید می‌باشد و از همین رو یکی از دلایل مهم بالاتر بودن قیمت درب ضد سرقت برجسته، دارا بودن وزن بالا می‌باشد.
ضخامت لایه های این درب متفاوت بوده و با توجه به نیاز مشتری می‌تواند از ۸ میلی متر آغاز شود. از آنجایی که می‌توان ضخامت لایه ها را طبق سفارش مشتری انتخاب و مشخص کرد، لایه های درب می‌تواند تا ۱۶ الی ۳۲ میلی متر نیز پیش برود. روکش این دسته از درب ها نیز از جنس ام دی اف، راش و چوب گردو می‌باشد.
همچنین باید گفت که این دسته از درب های ضد سرقت خود نیز به دو دسته تقسیم می‌شود.

  • درب ضد سرقت برجسته
  • درب ضد سرقت سوپر برجسته

معمولا در انواع درب ضد سرقت سوپر برجسته، ضخامت لایه ها بالا بوده و از همین رو کارایی عایق و امنیت درب بسیار بالا می‌باشد.

درب ضد سرقت لابی دو طرف شیشه خور مدل dz-188درب ضد سرقت قهوه ای لوکس اصل ترک وارداتی مدل dz-559

همانطور که ذکر شد وزن درب عامل موثری بر قیمت آن می‌باشد. اما در بین طرح های درب ضد سرقت، به جز وزن عواملی چون متریال، ضخامت و نوع روکش درب و قفل، زبانه های قفل و یراق آلات استفاده شده نیز بر قیمت درب ضد سرقت موثر اند.

از خاصیت های جالب درب های ضد سرقت برجسته، می‌توان به شخصی سازی آن اشاره کرد. به طوری که مشتری می‌تواند مقدار ضخامت لایه ها، نوع قفل، نوع روکش و ... را مشخص سازد و پس از سفارش، درب مورد نظر خود را بر اساس قیمت تمام شده تحویل بگیرد.

قفل درب های ضد سرقت برجسته از نوع گران است! معمولا بر روی این نوع درب ضد سرقت از بهترین و باکیفیت ترین قفل های چند زبانه ساخت کشور ترکیه که درجه یک می‌باشند استفاده می‌شود.
در نوع درب ضد سرقت سوپر برجسته علاوه بر قیمت بالا و داشتن لایه های بیشتر و ضخیم بودن، درب دارای ظاهری لوکس و امنیت و خاصیت خیلی بیشتری را دارا می‌باشد. در ساختمان این درب ها نیز لاستیک هایی به کار رفته تا عایق در برابر عوامل مختلف مانند صدا به حداکثر برسد.
این موضوع را نیز نباید فراموش کرد که درب های ضد سرقت انواع مختلفی دارند و در شکل های گوناگون ساخته شده و به فروش می‌رسند. همچنین در مکان های مختلف با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. همه این عوامل در کنار هدف اصلی درب های ضد سرقت یعنی ایجاد امنیت بالا وجود خواهند داشت و امنیت عضوی جدا نشدنی از ویژگی های انواع درب های ضد سرقت خواهد بود.

نتیجه گیری

درب های ضد سرقت، در ظاهر تنها یک درب هستند که بر اساس نامش امکان سرقت با وجود این درب ها وجود ندارد. اما با بررسی ماهیت و ساختار این درب ها که امروزه به شکل گسترده ای در بیشتر مکان ها استفاده و جایگزین درب های قدیمی شده اند، می‌توان به این موضوع پی برد که از یک نوع درب نمی‌توان در همه شرایط استفاده کرد و همچنین انواع مختلفی نیز از آن وجود دارد که خانواده ای را تشکیل می‌دهند تا از مکان های گوناگون تحت شرایط مختلف محافظت کنند. انواع درب های ضد سرقت و همچنین ساخت کشور های گوناگون در سرتاسر کشور یافت شده و به روش های گوناگون در دسترس عموم است. مجموعه دژ درب با دارا بودن سابقه درخشان و ارائه انواع درب های ضد سرقت، خدمات و همچنین ارائه اطلاعات، رضایتمندی مشتریان و خریداران را جلب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

    ثبت نظر