درب ضد حریق چه ویژگیهایی دارد ؟

درب ضد حریق چه ویژگیهایی دارد ؟ 

درب ضد حریق همانطور که از نامش پیداست دارای مقاومت در برابر آتش و حرارت تا حداقل یک ساعت است . این مقاومت درب ضد حریق در برابر سوانح آتش سوزی علاوه بر بالا بردن ایمنی ساکنین ، در هنگام حادثه از شدت آسیب به سازه هم به میزان قابل توجهی میکاهد .

درب ضد حریق در ابعاد استاندارد 105*210 و یا 110*210 با وزن تقریبی 80 کیلوگرم از جنس ورق آهن با ضخامت تقریبی 1.5 میلی متر ساخته میشود ، و در داخل آن از پشم سنگ استفاده میشود ، که در برابر آتش و گرما تا دمای 850 ئرجه توان مقاومت دارد . درب ضد حریق روی چهارچوب آهنی نصب میگردد، و دارای درزگیرها یی است که از عبور گازها و دود جلوگیری مینمایند . همچنین رنگ پوشش فام الکترواستاتیک پودری است ، که در رنگ های مختلف مثل سفید ، کرم ، قرمز و .... وجود دارد .استانداردهاو تاییدیه ها در درب ضد حریق بسیار مورد اهمیت است .

درب ضد حریق

البته شایان ذکر است در پروژه هایی که دستور العمل آن ها از مورخه 01/ 09/1393 به بعد صادر گردیده صرفا استفاده از درب ضد حریقی که دارای گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه ،مسکن و شهرسازی و یا هر مرکز معتبر دیگری که مورد تایید این سازمان باشد ،قابل قبول میباشد .قفلی که در درب ضد حریق مورد استفاده قرار میگیرد ، قفل آنتی پنیک بوده که دارای گارانتی باشند .شایان ذکر است درب ضد حریق را هم میتوان خارج از ابعاد استاندارد ( در صورت تایید سازمان آتش نشانی ) تولید کرد ، که البته مستلزم هزینه و وقت بیشتری خواهد بود .

درب ضد حریق در مدل ها و رنگ های متنوع و لیست قیمت در سایت موجود میباشد ، که با مشاهده عکس ها و مشخصات فنی میتوانید درب مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

    ثبت نظر