مقالات

آشنایی با راهکارهای افزایش امنیت ساختمان

راهکارهای افزایش امنیت ساختمان

آیا تمایل دارید امنیت ساختمانتان را افزایش دهید؟

همیشه موضوع  امنیت در ساختمانها نقش بسیار پررنگی را ایفا می کند ، زیرا  خانه محل آرامش و امنیت اعضای خانواده است ،با توجه به اینکه  به طور معمول وسایل با ارزش هم در خانه ها وجود دارد به همین منظور بالا بردن امنیت منازل بسیار حائز اهمیت است که با لحاظ کردن بعضی از موارد می توان این کار را انجام  داد :

1- قرار دادن حفاظ روی دیوار جهت خانه های حیاط دار ، استفاده از درب تمام استیل با ضریب امنیت بیشتر مانند خرید درب ضد سرقت ،همچنین توصیه میشود که از شیشه کمتری استفاده شود یا در صورت الزام  استفاده از  شیشه های  سکوریت مطابق نقشه ساختمان ، حتما از نوع شیشه های  سکوریت با ضخامت بالا باشد که امنیت بیشتری در مقابل شکستن دارد .

افزایش امنیت ساختمان ها

2- مورد بعدی درب پارکینگ میباشد که صرفنظر از اینکه باید موارد ایمنی در ساخت  آن رعایت شده باشد ،توصیه می شود حتما جک بر روی آن نصب شده باشد که  زمانبندی  باز و بسته شدن  به شکلی تنظیم شده باشد که درب زمان زیادی باز نماند .و بعد از خروج اندکی مکث شود تا درب کاملا بسته شود .

3- یکی دیگر از مواردی که در بالا بردن امنیت منازل کاربرد دارد درب ورودی ساختمان میباشد  که اگر درب ضد سرقت با رعایت موارد فنی  انتخاب شود بسیار امنیت منازل شما را بالا میبرد .بطوریکه درب ضد سرقت با کیفیت که دارای آپشنهای ایمنی هم باشد، میتواند تاخیر زیادی در سرقت ایجاد کند یا حتی باعث منصرف شدن سارق شود . هم چنین درب داخلی نیز می تواند از عوامل تاثیر گذار باشد.

4- آیتم دیگر تجهیزات دوربین و دزدگیر میباشد که بوسیله دوربین کلیه ترددها ضبط شده و می توان از آن در حیاط ، پارکینگ ها و راهرو استفاده کرد ، همچنین پکیج دزد گیر که شامل سنسورهای حرکتی ، آژیر و کنترل پنل میباشد که دو مزیت الف) عامل بازدارندگی توسط آژیر ب) اعلان باز شدن درب توسط اس ام اس را دارا میباشد  که از آن میتوان به عنوان ایتمی برای بالا بردن امنیت نام برد .

در پایان می توان از پنجره های دو جداره نیز  استفاده کرد که به علت دارا بودن  دو لایه شیشه سکوریت و همچنین بدلیل کیپ بودن بواسطه واشرهای موجود قطعا تاثیر بسزایی در امنیت منازل دارد . شایان ذکر است همیشه باید قبل از هر اتفاق ناخوشایندی پیش بینی لازم را انجام دهیم و به فکر امنیت و آرامش خانواده خود باشیم .پس اگر تمایل دارید امنیت ساختمانتان را افزایش دهید زودتر اقدام فرمایید. و حداقل برخی از موارد فوق را در محل زندگی خود اعمال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *